Gündem Haberleri

  Yalnız değil

  Süleyman DEMİRKAN / ANKARA
  12.05.2010 - 00:59 | Son Güncelleme:

  1992 yılında yeniden açılan CHP’nin TBMM Grubu, dün ilk kez Deniz Baykal olmaksızın basına kapalı olarak toplandı. Baykal, toplantı öncesi Grup Başkanvekili Kemal Anadol’u arayarak, “Genel Başkanlık’tan istifa eden biri olarak yapmam gerekeni yapıyorum. İzninizle bugünkü grup toplantısına katılamayacağım. Umarım bir sakıncası olmaz” dedi. Anadol da, “Rica ederim efendim. İzin istemek gibi birşey söz konusu olabilir mi?” karşılığını verdi.

  Kimse avucunu ovuşturmasın

  Grup toplantısında konuşan CHP Genel Sekreteri Önder Sav, “Sayın Deniz Baykal’a sonuna kadar sahip çıkacağız, mücadelesini destekleyeceğiz, yalnız bırakmayacağız. Hepimizin üzerinde tarif edilmeyecek kadar emeği ve hakkı vardır” dedi. Sav, konuşmasını, “Yolunuz açık, gazanız mübarek olsun” sözleriyle bitirdi. Sav, Baykal’ın olası dönüşüyle ilgili olarak şunları söyledi:

  “Sayın Deniz Baykal istifa etti, gitti diye kimse avucunu ovuşturmasın. Sayın Deniz Baykal’ın yıllardır çizdiği politika, o politikayı bölüştüğü arkadaşları tarafından duraksamadan, geriye dönüş yapmadan sürdürülecektir. Sayın Baykal, davranışıyla onurlu bir siyaset ve devlet adamının yapması gerekenin, böyle güç koşullarda ne olduğunun altını çizdi ve tarihin unutulmazları arasındaki yerini aldı. Artık sadece CHP’nin Genel Başkanı değil toplumu yönlendirecek önderlerden birisidir.”

  Baykal’ın yeniden CHP Genel Başkanlığı’na dönmesi için toplanan imzalarla ilgili olarak Sav, “Bunların sonuç doğurup doğurmayacağı Sayın Baykal’ın vereceği karara bağlı. Ben kendisinden bu konudaki düşüncesiyle ilgili bir bilgi almadım” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı