Gündem Haberleri

  Yalım Erez: Kaos olmaz

  Hürriyet Haber
  15.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Küskünler hareketinin kurmaylarından Muğla Bağımsız Milletvekili Yalım Erez ise Hürriyet'e, bu hareketin kaos yaratmayacağını, tam aksine ülkeye hayır getireceğini ileri sürdü. Erez, ‘‘Meclis'i liderler mi, milletvekilleri mi çalıştırmıyor göreceğiz. Milletvekilleri tribünden sahaya indi ve inisiyatifi ele aldı. Milletvekili inisiyatifi ele aldığı zaman da o Meclis çalışır’’ dedi.

  KARI-KOCA ADAY YAZAMAYACAKLAR

  Milletvekillerinin bu aşamada haksız yere itham edildiğini iddia eden Erez, ‘‘Liderler, parlamenterleri bundan böyle kukla, oyuncak haline getiremeyecekler. Bundan sonra seçmen listelerini, karıları-kocaları, kardeşleriyle birlikte yapamayacaklar’’ dedi.

  ‘NASIL MARS ETTİK?’

  DYP'li küskünlerden Mardin Milletvekili Mahmut Duyan da Hürriyet'e, Meclis'in açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve ‘‘Nasıl Mars ettik ama!’’ dedi. Hükümeti düşürmek veya parti kurmak aşamasına gelmediklerini belirten Duyan, niyetlerinin, yasaların çıkarılması ve iki seçimin birbinden ayrılması olduğunu ifade etti.

  DYP kökenli Kayseri Bağımsız Milletvekili Osman Çilsal ise Hürriyet'in sorularını yanıtlarken, hazırlanan gensorunun, hükümetin yarınki Genel Kurul toplantısında Meclis'i engelleyici bir tutum takınması halinde devreye sokulacağını söyledi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı