GeriGündem Yalçıntaş: "Siyasetin ulu bir çınarı devrildi"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yalçıntaş: "Siyasetin ulu bir çınarı devrildi"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın vefatını, “Türk Siyasetinin ulu bir çınarı devrildi” diye niteledi.

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın vefatı ile ilgili mesaj yayınladı. Necmettin Erbakan’ın hayatını Türkiye’ye hizmete adadığını belirten Yalçıntaş, “Erbakan, gençlik yıllarından itibaren girdiği mücadeleyi, ilerlemiş yaşına rağmen aralıksız sürdürüyordu. O, kendisine has tavrı, tarzı ile her zaman örnek bir insan oldu. Türk siyasetine birçok değerli insan kazandırdı. Kavgadan uzak, samimi ve kararlı bir devlet adamı olarak, Türkiye’nin gelişimi ve yükselmesi için yorgunluk nedir bilmeden çalıştı” dedi.

“ERBAKAN, TÜRKİYE’NİN SANAYİLEŞMESİNİN ÖNÜNÜ AÇAN KİŞİLERDEN BİRİ”

Necmettin Erbakan’ın Türkiye’nin sanayileşmesinin önünü açan kişilerden birisi olduğunu vurgulayan Başkan Yalçıntaş şu açıklamalarda bulundu:

“Erbakan, Türkiye’nin, gelişmesi için mutlaka ağır sanayi hamlesi yapması gerektiğini her zaman vurgulamıştı. Sanayileşmenin bir ülke için bağımsızlık demek olduğunu ifade etmişti. Bu önemli bir tespittir.”

Necmettin Erbakan’ın Türkiye’ye büyük hizmetler verdiğini belirten Yalçıntaş, sözlerini “Türk milleti, kendisine Başbakan olarak da hizmet vermiş Necmettin Erbakan’ı unutmayacaktır. Üzüntümüz büyük, kederimiz derindir. Milletimizin başı sağolsun” diye tamamladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle