Gündem Haberleri

  Yalçın Akdoğan'ın annesi: Torunumun adını Tayyip bey koydu

  AA
  29.08.2014 - 16:53 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, 62. Bakanlar Kurulu üyeleri arasında ismi açıklanan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın, Bilecik'in Pazaryeri ilçesindeki babaevinde sevinç yaşandı. Akdoğan'ın annesi Fatma Akdoğan, torununun oğluna uğurlu geldiğini ve torununa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğiyle 'Hatice Kübra' koyulduğunu söyledi.

  Yeni kabinenin açıklandığı basın toplantısını televizyondan heyecanla izleyen baba Reşit Akdoğan, oğlu Yalçın Akdoğan'ın Başbakan Yardımcısı olarak isminin açıklanmasının ardından büyük sevinç yaşadı. Baba Akdoğan, oğlu Akdoğan'ın söz konusu göreve getirilmesini beklediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

  Yalçın Akdoğanın annesi: Torunumun adını Tayyip bey koydu

  "Oğlum için Başbakan Yardımcısı da olsa, milletvekili olarak da kalsa veya partinin herhangi bir yerinde de olsa fark etmiyor. Bu büyük bir koltuk davası değil, büyük bir hizmet davasıdır. Birlik ve beraberlik davasıdır. Türkiye davasıdır. Onun için bakan olması tabii bizi gururlandırdı, güzel oldu, iyi oldu. İnşallah Allah önlerini açar, hayırlı hizmetler nasip eder. Bu zamana kadar olduğu gibi... Ve Türkiye'yi daha ileriye götürürler."

  Yalçın Akdoğanın annesi: Torunumun adını Tayyip bey koydu

  ANNE AKDOĞAN: YANLIŞ BİR İŞ YAPMAZ

  Anne Fatma Akdoğan (68) ise Yalçın Akdoğan'la her zaman gurur duyduğunu anlatarak, oğlunun hep gururlu işler yaptığını aktardı. Yalçın Akdoğan'ın her şeyde birinciliği, üstünlüğü sevdiğini ve öyle olduğunu vurgulayan Akdoğan, "Bir anne olarak herhalde onunla gurur duymamak mümkün değildir. Yanlış bir iş yapmaz, yapmamıştır da. O hiç yaramaz değildi. Gece geç saatlere kadar ders çalışırdı. Başarıdan başarıya, daldan dala koşmuş bir çocuk. Onunla ve diğer iki çocuğumla da her zaman gurur duydum" diye konuştu.

  Yalçın Akdoğanın annesi: Torunumun adını Tayyip bey koydu

  "TORUNUMUN ADINI TAYYİP BEY KOYDU"

  Akdoğan'ın 3 ay önce bir kız çocuğunun dünyaya geldiğini anımsatan anne Akdoğan, "Torunum, oğluma uğurlu geldi. Bebeğimizin kız olacağını duyunca Tayyip bey (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan), isminin Hatice Kübra olmasını istemişler. İsmi, Hatice Kübra koyuldu" dedi.

  Yalçın Akdoğanın annesi: Torunumun adını Tayyip bey koydu


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı