Gündem Haberleri

  Yalanlarken doğruladı

  Hürriyet Haber
  22.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir eski Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hürriyet'te ‘Tayyip bombaları’ başlığı altında yer alan açıklamalarını yalanlamaya çalışırken, bir kez daha doğruladı. Erdoğan, FP yönetimine küskün olmadığını söylerken ‘‘Parti içi demokrasi diyorum’’, koltuğunu bıraktığı Ali Müfit Gürtuna'ya kefil olmadığını söylerken de, ‘‘Kim bir insana kefil olurum diyorsa yalan söylüyordur’’ diye konuştu.

  FP'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemal Yılmaz Demir'e destek vermek amacıyla 2 gündür kentte bulunan Erdoğan, Hürriyet'te yer alan haber konusunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, sözlerinin çarpıtıldığı, bazı sözlerinin 'cımbızla' seçilip manşet yapıldığını ileri sürdü.

  ‘‘Ali Müfit Bey'e kefil olur musunuz dedikleri zaman, ben, ‘Babama bile kefil olmam' dedim. Sözlerim çarpıtıldı. Ali Müfit Bey için kefil olmam demedim. Bu sözleri söylerken bir gerçeği ortaya koyalım, dürüst olalım. Türkiye'de kim bir insana ‘Ben kefil olurum' diyorsa yalan söylüyor. Kefil olamazsın’’ diyen Erdoğan, buna karşılık Ali Müfit Gürtuna'nın 4.5 yıl süreyle kendisine vekalet ettiğini hatırlattı.

  Bu arada Ali Müfit Gürtuna da, Erdoğan'ın sözleriyle ilgili olarak, Erdoğan’ın ifadesi desteklemiyorum tarzında, beraber olmadığımız anlamında bir ifade değil' yorumunu yaptı. Gürtuna, ‘Sizin kefalete ihtiyacınız var mı?’ sorusunu ise ‘‘Yok. Hayır. O da nereden çıktı, onu da bilmiyoruz. Bir kefalet olayına zaten ihtiyaç yok’’ diye yanıtladı.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı