GeriGündem Yalan söyleyemem o çocuğu tanırım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yalan söyleyemem o çocuğu tanırım

Yalan söyleyemem o çocuğu tanırım
refid:3981627 ilişkili resim dosyası

Ayakkabıcı Yaşar Kaplan ile aynı fotoğraf karesinde yer alan AKP Diyarbakır Milletvekili Fehmi Uyanık, "Bende yalan yok, o çocuğu eskiden beri tanırım, karşılaştığımızda selamlaşır tokalaşırız, ama öyle işleri var mı bilmem" dedi. Uyanık, dünkü Hürriyet’te yer alan fotoğrafın öyküsünü şöyle anlattı:

FUARDA ÇEKİLDİ

"Tarih hatırımda değil, bir yıl kadar evvel, Anfa Fuarı’nda Ayakkabı Fuarı var diye, şahıslar değil fuar yetkilileri bizi davet ettiler. 10-15 milletvekili, 4-5 de bakan vardı. Firmalara ait bölümlerin önünden geçerken, sıradan vatandaş olsak kimse çağırmaz, ama biz milletvekili olduğumuz için adamlar kendi reklamlarını yapmak için zorluyorlar, illa oturmaz mısınız diye. Biz de her firmanın bölümünde 3-5 dakika oturduk. Orada da oturduk. Bir fuar açılışıdır, fotoğraf da orada çekilmiştir."

SELAMLAŞIYORUZ

Uyanık, Kaplan’ı tanıyıp tanımadığı sorusuna da şu karşılığı verdi: "Ben yalan söylemem. Ben o çocuğu tanıyorum. Zaman zaman da selamlaşırız. Şimdi yalan söylemenin alemi yok. Yalan söylemekle de bir yere gidilemez. Zaman zaman karşılaşıyoruz çeşitli yerlerde, selamlaşıp tokalaşıyoruz, yani tanıyorum ben onu. Eskiden beri tanıyorum."

Kaplan’la ilgili ortaya atılan iddialar hakkında ise bir bilgisinin olmadığını belirterek, "Biz de gazetelerden duyuyoruz, öyle şeyler anlatılıyor ki. Böyle işleri var mı onu bilmem" dedi.

Silah ruhsatına aracılık ettim

AKP Niğde Milletvekili Mahmut Uğur Çetin, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

RUHSATA ARACIYIM

Kendisinin 2.5 yıl önce silah ruhsatı talebi olmuştur. Niğde Valiliği’nden bütün soruşturma ve tahkikatlar yapıldıktan sonra silah ruhsatı almıştır. Ancak Niğde Valimizden söz konusu silah ruhsatını iptal edilmesine ilişkin talebimiz olaydan önce yapılmıştır.

TİCARİ İLİŞKİM OLDU

Kaplan’la geçmişte ticari ilişkim olmuştur. Milletvekili olmadan önce deri ve kimyevi madde ticareti ile uğraşmaktaydım. Ankara’da da mamul deri ticareti yaptığım bir işyerim mevcuttu. Mesleği ayakkabı imalatçılığı olan Kaplan’la da ticari ilişkim ve tanışmam bu vesile ile olmuştur. Karşılıklı ticari ilişkimizde iki tarafı da üzecek hiçbir olumsuz durum vukuu bulmamıştır. Ankara’da ticaret yaptığım bir çok ayakkabıcı ve çantacı esnafı ile olduğu gibi Kaplan’la da arada sırada görüşürüz.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle