Gündem Haberleri

  Yakışıksız davrandı

  Hürriyet Haber
  20.10.2003 - 01:41 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, imam-hatiplere üniversiteye girişi kolaylaştıran tasarının TBMM Milli Eğitim Komisyonu'ndaki görüşmelerine katılmayan YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz'ün davranışını ‘yakışıksız’ bulduğunu söyledi.

  Tarafların katılımının içtüzüğün amir hükmü olduğuna vurgu yapan Arınç, ‘‘Bunu yerine getirmeyenler kamu görevini yapmamışlardır. Kişisel düşüncelerle temsil etmeme lüksüne kimse sahip değildir’’ dedi. Arınç, dün düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında şu mesajları verdi:

  ASKER GİTMEZSE SEVİNİRİZ

  Irak'ta olup bitenleri endişeyle takip ediyoruz. Türk askerine hiç gerek kalmaması sevinilecek bir olaydır. Gerek kaldığı takdirde bu görevin en iyi şekilde yapılması, askerlerimizin, ülkemizin hiçbir zarar görmemesi arzu edilen bir keyfiyettir.

  İSTEYENE DOKUNULSUN Yasama dokunulmazlığında mutlak dokunulmazlık taraftarıyım. Parlamenter özgür olmalı. Ancak sürekli ithamla karşı karşıya kalan bir kesimin hemen alınıp götürülmesi de doğru değil. İsteğe bağlı dokunulmazlıklar kaldırılmalı.

  AFERİN BEKLEMİYORUZ

  Daha ciddi, daha atak reformlarla Meclis itibarını artırmayı amaçlıyoruz. Aferin ya da alkış bekleyen yok ama Meclis lokantasının güzelliğini salata kavgasına dönüştürmek nerden aklınıza geliyor?

  Kulis yasağı kalkıyor

  Arınç, dün Meclis'in Refik Belendir Sosyal Tesisleri'nde parlamento muhabirleri ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Geçen hafta Meclis kulislerine gazetecilerin alınmayacağını açıklayan Arınç, dünkü toplantıda bu konuyu yeniden değerlendireceklerini söyledi.

  Resepsiyona gideceğim

  ARINÇ, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in AKP'lileri eşsiz, CHP'lileri eşli davet ettiği 29 Ekim resepsiyonuna ‘kapris ve duygularını bir kenara bırakarak’ katılacağını açıkladı. ‘‘Bu tür resepsiyonlar gerilim noktası olmaktan çıkarılmalı’’ diyen Arınç, neden ayrım yapıldığının Sezer’e sorulmasını istedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı