GeriGündem Yakana müebbet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yakana müebbet

Yakana müebbet
refid:15167071 ilişkili resim dosyası

Aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle liseli Nilgün’ü sokak ortasında benzin döküp yakan 19 yaşındaki Osman Karakuş ‘Canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme’ suçundan, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanacak.

ÇORUM’da işsiz Osman Karakuş (19), geçen mayısta lise 1’inci sınıf öğrencisi Nilgün Erkmen’e (16) arkadaşlık teklif etti. Teklifi reddedilen Karakuş okula giderek, yanında getirdiği pet şişe içindeki benzini Erkmen’in üzerine dökerek ateşe verdi. Sokak ortasında alevler içinde kalan genç kız, ancak 9 gün yaşayabildi.
Teklifi reddetti
Kısa süre sonra yakalanan Osman Karakuş, polisteki ifadesinde şunları anlattı: “Onunla beraber olmak istiyordum. Arkadaşlık teklifimi reddetti. Bir gün sonra bir benzinciye gidip arabanın benzini bitti diyerek pet şişeyle benzin aldım. Hazırlıklı olarak yolda onu beklemeye başladım. Geldiğini görünce yoluna çıkıp yine teklif ettim. Benimle arkadaş olmayacağını ve böyle bir hata yapmayacağını söyledi. Çok sinirlendim ve benzini üzerine döküp ateşe verdim.” Erkmen’i ateşe verdikten sonra, alevlerin çoğalması için üzerine benzin dökmeye devam eden Osman Karakuş hakkında, ‘Canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme’ suçundan, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle