Gündem Haberleri

  ‘Yakalamayın’ talebine ret

  Aziz ÖZEN/İSTANBUL
  24.07.2015 - 02:29 | Son Güncelleme:

  Sürat tutkunu gençlerin lüks otomobilleri ile yarış pistine çevirdiği Bağdat Caddesi’nde kontrolünü kaybettiği otomobiliyle kaldırıma çıkıp çiçekçi Mehmet Emin Kaya’nın ölümüne neden olduğu iddiasıyla aranan hukuk fakültesi öğrencisi Murathan Öztürk’ün avukatı mahkemeye başvurdu.

  Avukatı, Anadolu Adalet Sarayı 6.Sulh Ceza Hâkimliği’ne hafta başında başvuruda bulunarak, firari Öztürk hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasını talep etti. Talebi değerlendiren hâkimlik, ret kararı verdiğini açıkladı ve kararı, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderdi.

  ‘Yakalamayın’ talebine ret

  KÜÇÜK KIZI TEHDİT ETTİLER


  Savcılık soruşturması devam ederken, sosyal medya üzerinden tehdit mesajları attığı iddiasıyla, avukat İlknur Tunç’un Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı suç duyurusu kapsamında, Öztürk ailesinin ifadelerinin alınacağı belirtildi.
  Ölen Mehmet Emin Kaya’nın ailesi, davadan vazgeçmeleri için önerilen kan parası teklifini reddettikleri için tehdit edildiklerini kamuoyu ile paylaşmıştı. Kaya ailesinin Avukatı İlknur Tunç, “Zanlının kız kardeşi, sosyal medyadan Mehmet Emin Kaya’nın 13 yaşındaki kız kardeşine ulaşıp, ‘Murathan, Mehmet’i altına aldı. Sonrakinde de seni altına alır’ diye tehdit etti. Bu kapsamda da şikâyette bulunduk” dedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı