Gündem Haberleri

  Yahudi gazetesi Hillary’yi sildi

  Hürriyet Haber
  10.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’de ultra-Ortodoks Yahudiler Hasidler’in çıkardığı Der Zeitung (Zaman) isimli gazete, Beyaz Saray’ın güvenlik odasında ABD Başkanı Barack Obama ve ekibinin Bin Ladin’e yönelik operasyonunu izlerken çekilen tarihi fotoğrafta, Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’la ABD’nin Terörle Mücadele Dairesi’nin başındaki Audrey Tomason’ı fotoşopla çıkardı.

  Brooklyn merkezli gazete, “cinsel çağrışımlar” nedeniyle asla kadın resimleri basmıyor. Bu yüzden cuma günkü basımda kullanılan ikonik fotoğrafta da eli ağzında operasyonu izleyen Hillary’nin ve ayakta duran Tomason’ın görüntüleri silinerek boş bırakılmış. Konuyla ilgili açıklama yapmayan gazete büyük tepki çekti. Failedmessiah isimli blogda bir yorumcu, “Biraz aptalca. Clinton’ın elbisesi edepsiz değil ki” dedi.

  Öte yandan Amerikan basını, Ladin operasyonunu Beyaz Saray’dan izleyen 13 üst düzey isimden biri olan, ABD’nin Terörle Mücadele Dairesi başkanı olarak tanıtılan Audrey Tomason’ın kim olduğunu konuşuyor. Fotoğrafta en arkadan görünen Tomason’la ilgili çok az bilgi var. 34 yaşında olduğu, Harvard’da master yaptığı söyleniyor.


   

  Yahudi gazetesi Hillary’yi sildi

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı