Gündem Haberleri

  Yahoo, e-posta alanını 1 GB’a çıkarıyor

  Hürriyet Haber
  23.03.2005 - 14:38 | Son Güncelleme:

  Yahoo bugün yaptığı açıklamada, giderek yoğunlaşan rekabet ortamında geri kalmamak için çok yakında bedava olan e-posta hesabı alanını 4 kat artırarak 1 GB’a çıkaracağını duyurdu. Bu sayede Yahoo, 1 GB’lık alan sunan Google servisi Gmail ile rekabeti yoğunlaştıracak.

  Günden güne bant genişliğinde, işlem kapasitelerinde yaşanan artış resim, ses ve video gibi çoklu ortam malzemelerinde kalite artışı olarak kendini gösteriyor. Pek çok insan gerek kişisel gerekse iş icabı bu malzemelere her an her yerden ulaşmak istiyor. Bütün bunları düşünen firmalar kullanıcıları için e-posta hizmetlerini güçlendiriyor. En son Gmail’in kullanıcılarına 1 GB’lık alan vermesi önümüzdeki yıllarda bu piyasada yoğun bir rekabetin yaşanacağının ilk sinyaliydi.

   Yahoo da rekabette

  Yahoo yaptığı açıklamada depolama artırımının Nisanda başlayacağını belirtiyor. İki hafta sürecek olan güçlendirmeyle tüm dünyadaki sunucular yeni standarda taşınacak. Yeni uygulamalardan birisi de virüs taraması olacak. Daha önce sadece ücretli üyeler için yürürlükte olan bu hizmetle kullanıcılar ücretsiz e-posta hesaplarını tam olarak virüslere karşı koruyabilecek. Kullanıcılar eklentilerde bulunabilecek virüsleri yok edebilecekler.

  Yahoo, yaklaşık iki düzine ülkede ve 15 farklı dilde hizmet sunuyor. Yaklaşık bir sene önce ilk 1 GB’lık alan sunan Gmail şu an sadece bir dilde yayın yapıyor. Hala beta aşamasında olan ücretsiz hizmete kullanıcılar diğer kullanıcılar tarafından gönderilen ‘davetiyelerle’ abone olabiliyor. Piyasada buluna bir diğer rakip Microsoft, ücretsiz MSN Hotmail hizmetiyle kullanıcılarına 250 MB’lık bir alan sunuyor. Yahoo ve Microsoft yıllık 20 dolar karşılığında kullanıcılarına 2 GB’lık alan sunuyorlar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı