Gündem Haberleri

  Yağmurdereli'den Kamer Genç'e sert tepki

  A.A
  07.05.2008 - 17:11 | Son Güncelleme:

  AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli, Kızılay Yönetim Kurulu üyeliğinden Şubat ayında istifa ettiğini söyledi.

  Yağmurdereli, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, “Kızılay Yönetim Kurulu üyeliğiyle” ilgili iddialarına yanıt verdi.

  AK Parti'li Yağmurdereli, 2007 yılı Nisan ayında Kızılay Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiğini, aynı yıl Temmuz ayında yapılan genel seçimlerde de milletvekili olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  “Anayasa gereği, benim bu görevimden istifa etmem gerekirmiş. Bunu sorduğumda, iki yorum ortaya çıktı; Buradan bir maddi menfaat sağlanmadığı için böyle bir mecburiyet olmadığı söylendi. Ben de bu görevime zevk ve şerefle devam ettim. Kızılay Genel Müdürlüğündeki çalışma odama, Kızılay telefonu haricinde bir hat çektirdim, fakir fukaranın parasıyla konuşmamak için. Oraya gelin misafirlerimin çay ve kahve parası için Kızılay'a ayda 250 milyon lira bağışta bulundum. Yönetim kurulu üyeleri, toplantıya gelirken uçak biletini Kızılay'dan alma hakkına sahiptir ama ben daha bir tane almadım ve almam. Kızılay Yönetim Kurulu üyeliğindeki tek amacım, Türk insanına, dünya insanına hizmet etmektir. Bunda da bir nebze yardımcı olduysam huzur içindeyim.”

  “İSTANBUL'DAN BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ SEÇİLSİN DE GÖRELİM”

  Kamer Genç'ten sürekli olarak, “Kamber Bey” olarak söz eden Yağmurdereli, “Ancak Kamber Bey, sürekli benim yönetim kurulu üyeliği yaptığımı ve bundan dolayı milletvekilliğimin düşmesi gerektiğini söylüyor. Kendisi insanlara ve insanlığa hiç hizmet etmediği ve bütün saygı sınırlarını geçmiş olduğu için...Türkiye'nin Cumhurbaşkanına Abdullah, Türkiye'nin Başbakanına Tayyip diyen, ağzından bir kere Sayın lafı çıkmayan...Artık onu kendi yaşlılığına ve egolarına veriyorum” dedi.

  Genç'in, “İnsanlığa hizmet etti” diye kendisini sürekli gündeme getirip “Milletvekiliyle bağdaşmayan işler yaptığı” iddiasında bulunmasını yadırgadığını ifade eden
  Osman Yağmurdereli, şöyle konuştu:

  “Benim milletvekili sıfatıyla bağdaşmayan hangi işi yaptığımı adama sorarlar. Kızılayda yönetim kurulu üyesi olmak bana göre şereftir. Burada maaş, huzur hakkı, herhangi bir maddi girdi yoktur. Sadece depremde, yangında, selde, felakette insanlara hizmet edersiniz. Ancak, kendisi 7 bin 500-8 bin oy alarak Tunceli halkını nasıl inandırmış ise gelip milletvekili olan bu kadar çok güçlü politikacı ise gelsin İstanbul'dan bağımsız milletvekili seçilsin de görelim. Tunceli'de 7 bin 500 oy almak kolay, orada gariban, fakir halka yalan söylemek de kolay...

  TRT Genel Müdürü, 'Meclis Televizyonu bakımda, kameralar arızalandı, yayın yapmayacağız' dese, bir kere çıkıp kürsüden konuşmaz. Sadece Tunceli'ye mesaj vermek için çıkan konuşan bir şahıs. Kendisine, 'Zat', 'Şahıs' diyemiyorum, ismini anamıyorum. Mecliste bir ara maalesef Başkanvekilliği yaptı ve bir milletvekili onun suratına bir bardak su fırlattı. Ben o zaman çok üzülmüştüm; 'Bir Meclis Başkanvekilinin yüzüne su fırlatmak ne kadar ayıp' diye düşünmüştüm. Ama şimdi görüyorum ki onun suratına sudan başka her şey fırlatılabilir, atılabilir. Kendisi bunu zorla sağlıyor. Ben bu kadar seviyesiz...Alt seviyeden konuşarak kendisine cevap vermek istemezdim ama muhatabıma göre konuşuyorum.”

  “BELEDİYEDE BAHÇIVAN OLMASINI İSTEYECEĞİM”

  Genç'in kendisi üzerinden reklamını yapmak istediğini savunan AK Parti İstanbul Milletvekili Yağmurdereli, “Milletvekili süreci bittikten sonra ben Sayın Topbaş ya da Sayın Gökçek'ten rica edeceğim; kendisini park ve bahçelerde bahçıvan olarak çalıştırılmasını talep ediyorum. Kendisi çiçek bakımında çok ustadır, hala bu işi kovalayan bir insan. İnsan bile demek istemiyorum. Kamer, 'ay' demek, ama ben ona bu ismi yakıştıramıyorum, o nedenle 'Kamber' diyorum. Kendisini esefle kınıyorum” diye konuştu.

  Basın toplantısını 1961 Meclisinde milletvekili olan babası Zeki Yağmurdereli'nin resmi altında yapmasının kendisini duygulandırdığını anlatan Yağmurdereli, “Biz ülkenin içindeki bir çok sorunla uğraşırken, çıkıp bir milletvekili muhatap almak bile bana utanç verici geliyor. İsterse kendisi beni mahkemeye verir, sayısız gayrimenkullerinin yanına bir daire daha ilave edebilir” dedi.

  Kızılay Yönetim Kurulu üyeliğinden Şubat ayında istifa ettiğini bildiren AK Parti'li Yağmurdereli, TBMM çatısı altında başka partilerde, “Nemalı, maaşlı olarak bu işi yapan milletvekili olduğunu zannettiğini” söyledi.

  “Kamer Genç ile konuyla ilgili görüşüp görüşmediği” sorusuna ise Yağmurdereli, “Büyük Allah'ın bana verdiği bir şans var; kendisiyle merhabam yok. Kendisinin en çok arzu ettiği şey, bir AK Parti milletvekilinin kendisini darp etmesi, itmesi veya yumruklamasıdır. Biz kendisini muhatap almadığımız için böyle bir şey olmayacaktır. Devletten güvenlik istemiş, hiç kimse onun bir yerine dokunmak bile istemez. İnsanın eline bile yazık. Öyle bir insanla merhabam olamaz” karşılığını verdi.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı