Gündem Haberleri

  Yağmur ve lodos Marmaris'i vurdu

  Mustafa SARIİPEK/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  05.01.2006 - 17:53 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde yağış ve şiddetli lodos yaşamı durdurdu. İçmeler'i besleyen enerji nakil hattına düşen yıldırım, beldeyi elektriksiz bıraktı.

  Bir süredir ılık bahar günleri yaşayan Marmaris'te sabahın erken saatlerinde başlayan yağmur hayatı felç etti. Yağmur özellikle saat 15.00 sıralarında şiddetini artırdı. Bu arada lodosun hızı da saatte 54 kilometreye ulaştı. Sağanak nedeniyle şehirdeki altyapı çalışmaları için kazılan yerler suyla doldu. Bazı işyerlerini su bastı. Belediye ekiplerinin çalışmaları ve dere yataklarına müdahalesi şehrin su altında kalmasını önledi. Sokaklarda yağmura yakalanan halk çareyi büyük alış veriş merkezlerine sığınmakta buldu.

  İçmeler'i besleyen enerji nakil hattına yıldırım düştü. Beldeye bir saate yakın enerji verilemedi. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre saat 07.00 ile 15.30 arasında metrekareye 38.2 kilogram yağmur düştü. Yetkililer, yağışlı havanın cuma ve cumartesi günleri de etkili olacağını, pazar günü rüzgarla birlikte kesileceğini açıkladı. Yetkililer, yağışın Kurban Bayramı'nın ilk üç günü etkili olacağını, 18 derece olan hava sıcaklığının ise hafta sonu 3-4 derece daha düşmesinin beklendiğini söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı