Gündem Haberleri

  Yağmur varsa ulaşım yok

  Hürriyet Haber
  12.09.2015 - 21:44 | Son Güncelleme:

  Marmara Bölgesi’nde sağanak yağış İstanbul başta olmak üzere bölge illerini kilitledi. Uçak ve deniz otobüsü seferleri iptal olurken trafikte de ciddi aksamalar yaşandı.

  İstanbul'da, dün öğleden sonra sağanak etkili oldu. Yağış nedeniyle yayalar zor anlar yaşadı, yollarda hasarlı kazalar meydana geldi. Yoğun yağışta araçlar da güçlükle ilerleyebildi. Beykoz-Riva yolundaki Soğuksu ve Aydemir Canefe viyadüklerini su bastı ve trafiğe kapatıldı.

  Yağmur varsa ulaşım yok

  İTFAİYE KURTARDI

  Yolda mahsur kalan araçları kurtarmak için bölgeye vidanjörler ve itfaiye araçları sevk edildi. Ekipler suyu boşaltarak mahsur kalan araçları kurtardı. Ancak Kavacık-Riva yolu üzerinde, her iki yönde de trafik durma noktasına geldi. Kadıköy, Beykoz, Sarıyer, Avcılar ve Beylikdüzü’ndeki bazı ev ve iş yerlerindeki su baskınlarına yine itfaiye ekipleri müdahale etti. Kağıthane’de etkili olan sağanak yağış yolları göle çevirdi.
  Deniz otobüsü seferleri de aksamalardan payını aldı. İDO muhtelif hatlarındaki seferleri iptal etti.
  Sağanak Bursa’yı da vurdu. Bursalılar durak, duvar dibi ve alt geçitlere sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı.
  Bursa Deniz Otobüsleri’nin 6 seferi, olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamadı.

  Yağmur varsa ulaşım yok

  Uçuşlar iptal


  Şiddetli yağmur hava trafiğini de olumsuz etkiledi. Kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlar nedeniyle uçaklar Atatürk Havalimanı’na iniş için havada tur atmak zorunda kaldı. Hava koşullarının yol açtığı kapasite kısıtlaması nedeniyle yurtiçi ve yurtdışı pek çok uçuş da iptal edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı