GeriGündem Yağmur sel oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yağmur sel oldu

Haziran ayında aniden bastıran sağanak yağış bir çok ilde hayatı olumsuz etkiledi. Ev ve işyerleri sular altında kalırken, yollar nehire dönüştü.

İSTANBUL’da dün öğleden sonra bastıran sağanak yağış hayatı aksattı. Beykoz’da 1 saat süren sağanak yağış sonucu mazgaldan taşan sular Minik Kalpler Anaokulu’nun bahçesi ile 12 ev ve iş yerini bastı. Meteorolojinin yağmur uyarısıyla okulun tatil edilmesi olası faciayı önledi. Çubuklu Altgeçidi, su basması sonucu kapatıldı. Sahil yolu göle döndü, ulaşım aksadı. Yağış nedeniyle TEM otoyolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikameti Aslantepe mevkiinde inşaat sahasındaki toprak, yola sürüklendi. Büyükdere Caddesi’nde Sanayi Ecmel Kutay Altgeçidi’nde oluşan su birikintisi sebebiyle Levent ve Maslak’ta uzun araç kuyrukları oluştu. Kağıthane, Şişli ve Sarıyer’de bazı binaların giriş ve bodrum katlarındaki ev ve iş  yerlerinde su baskını meydana geldi. Ayazağa 162. sokaktaki 40 numaralı eve yıldırım düştü. Olay sırasında 5 aylık Nisa Çiftçi ile birlikte annesine giden Ayşe Çiftçi, şans eseri kurtuldu. Ayazağa’daki Çarşamba Pazarı da, aniden bastıran dolu yağışına teslim oldu.

Edirne 5 dakikada felç

Edirne’de saat 17.00’de başlayan ve 5 dakika süren sağanak yağmur sonucu rögarların tıkanmasıyla sokaklar nehre döndü. Yağmura hazırlıksız yakalananlar bina altlarına ve duraklara sığındı. Manisa’nın Salihli İlçesinde bir saat süren yağış sonucu 250’ye yakın ev ve iş yerini su basarken İzmir de önceki gece 72 yıllık Haziran ayı ortalamasının yaklaşık 5 katı yağış aldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle