GeriGündem Yağmur, Karataş’ı felç etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yağmur, Karataş’ı felç etti

Yağmur, Karataş’ı felç etti
refid:8910471 ilişkili resim dosyası

Adana’nın Karataş İlçesi’nde yaklaşık 2 saat süren sağanak yağış ve dolu yaşamı felç etti. Bir çok ev ve işyerini su basarken, dolu ekili alanlara zarar verdi.

YAĞMUR KARATAŞ'I İŞTE BÖYLE VURDU

Adana'nın Karataş ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle 160 ev ve iş yeri zarar gördü.

Adana Vali Yardımcısı Haluk Sezen, sabah saatlerinde başlayan ve 2,5 saat süren sağanak yağışın, ilçenin 4 mahallesinde etkili olduğunu söyledi.

Yağmur sularının oluşturduğu selden zarar gören ev ve iş yerlerinin temizlenmesi çalışmalarının sürdüğünü belirten Sezen, “Ekiplerimizin yaptığı incelemeye göre 160 ev ve iş yerinin zarar gördüğü belirlendi. Bunların çoğunluğunu evler oluşturuyor” dedi.

Sezen, Türk Kızılay'ı Adana Şubesi tarafından zarar gören vatandaşlara dağıtılmak üzere istenilen acil yardım malzemelerinin de ilçeye ulaştığını belirtti.

Bu akşam 400 aileye sıcak yemek, yarın sabah da kahvaltı verileceğini ifade eden Sezen, şöyle konuştu:

“Kızılay'dan 400 battaniye, 100 yatak ve 100 kampet gönderildi. Gerekli görülmediği için çadır talebinde bulunulmadı. Zarar gören vatandaşlarımıza ilk etapta gıda maddesi dağıtımı da yapıldı. Aynı zamanda bu vatandaşlarımıza hasar tespit raporu doğrultusunda maddi yardımda bulunulması amacıyla Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'ndan para istenecek.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle