GeriGündem Yağmur duası ateistleri ayaklandırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yağmur duası ateistleri ayaklandırdı

Yağmur duası ateistleri ayaklandırdı
refid:21036131 ilişkili resim dosyası

ABD’de son 24 yılın en şiddetli kuraklığının bir süre daha süreceği açıklanırken, ABD Başkanı Barack Obama’ya bu konuda brifing veren Tarım Bakanı Tom Vilsack “Her gün diz çöküp biraz daha fazla dua ediyorum.

Yağmur duası veya yağmur dansı bilsem yapardım” dedi. Çiftçilerin perişan olduğunu ve gıda fiyatlarının daha da yükseleceğini belirten Vilsack, 48 eyaletin yüzde 60’ının kuraklıktan etkilendiğini, 29 eyalette 1297 ilçeye afet yardımı yapıldığını söyledi. Soya fasülyesi fiyatı şimdiden rekor kırarken, mısır da rekoru zorluyor.

Vilsack’in duaları etkili oldu mu bilinmez ama ülkenin iç ve doğu kesimlerinde birkaç gündür az miktarda da olsa yağışlar gözlendi. Fakat ateist sivil toplum örgütleri Tarım Bakanı’nın “dua” çıkışına tepki gösterdi. Seküler Hümanizm Konseyi Direktörü Tom Flynn şu açıklamayı yaptı:

Dini örgütlere yardım sürüyor

“Bu sözler zor durumdaki çiftçilere yanlış bir mesaj gönderdi. Yağmur için dua etmek mi? Bu yalnızca hükümetin işe dini bulaştırması anlamına gelmiyor, aynı zamanda hükümet kamuoyu nezdinde dini eda ediyor ve batıl inançlara batıyor. Bir bakan, çözüm olarak dua etmeyi önerirse bu anayasanın ihlali anlamına gelebilir.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle