Gündem Haberleri

  Yağız bebek 41 günde 5 kilo verdi

  İHA
  19.12.2017 - 09:42 | Son Güncelleme:

  2 yaşında 37 kiloya çıkan Yağız bebek, devlet tarafından yurt dışından getirilen ilacın etkisiyle 41 günde 5 kilo verdi.

  Samsun'da "leptin hormonu eksikliği" nedeniyle sürekli kilo alarak 2 yaşında 37 kiloya ulaşan Yağız bebek, devlet tarafından yurt dışından getirilen ilaçla kilo vermeye başladı.

  15 bin liralık ilacın SGK kapsamına alınmasıyla ilacına kavuşan Yağız bebek, 41 günde 5 kilo verdi. Yağız bebeğin kısa sürede bu kadar kilo vermesine ailesi bile şaşırdı. İlacı kullandıktan sonra Yağız'ın iştah kaybına uğradığını belirten aile, bir an önce çocuklarının kilolarından kurtulup normal çocuklar gibi gezip oynamasını bekliyor.

  "Yağız bizi şaşırttı"

  Yağız'ın kısa sürede 5 kilo vermesinin kendilerini şaşırttığını belirten Sedat Bekte, "Yağız 37 kilodan 32 kiloya düştü. Büyük bir başarı. 41 günde 5 kilo vermesi bizim için beklenmedik bir şey oldu. Yavaş yavaş kilolarını vermeye başlıyor. Yağız, Allah'ın izniyle yaz gelmeden yürümeye başlayacak. Arkadaşları gibi parkta oynamaya devam edecek. Kısa sürede bu kadar kilo vermesini beklemiyorduk. Yağız bizi şaşırttı. 41 günde 5 kilo vermesi büyük bir başarı" dedi.

  Yağız bebek 41 günde 5 kilo verdiİlaç SGK kapsamına alındı

  Sedat ve Sevda Bekte çifti, ikinci çocukları Yağız’ı 5 aylıkken kilo problemi nedeniyle doktora götürdü. Yapılan araştırmalar sonucu çocuğa "leptin hormonu eksikliği" teşhisi konuldu. Doktorlar, aileye bebeğin tedavisi için yurt dışında bulunan ve SGK kapsamı dışında olan 4 bin 441 dolar değerindeki ilacın kullanması gerektiğini söyledi. İlacın hastalık tanısının dışında kaldığını söyleyen aile, ilacı alacak güçlerinin olmadığını belirtti. Bebeklerinin hastalık tanısına göre ilacın SGK kapsamına alınmasını isteyen aile, bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Sağlık Bakanı ve yerel yönetimlerin konuyu araştırması sonucu ilaç SGK kapsamına alınarak Yağız bebek ücretsiz olarak ilacına kavuştu. İlacı alır almaz kullanmaya başlayan Yağız bebek, 41 günde 5 kilo verdi.

  Yağız bebek 41 günde 5 kilo verdi

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı