GeriGündem Yağışlı hava geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yağışlı hava geliyor

Yağışlı hava geliyor
refid:3376950 ilişkili resim dosyası

Kuzey bölgelerde görülen yağışlara ilave olarak cumartesi günü yurdun kuzeybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan Meteorolojik Uyarı'ya göre, halen Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında görülen yağışlar, yarın, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde aralıklarla sürecek.

Bu yağışlara ilave olarak yurdun kuzeybatı kesimleri Cumartesi günü yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.
Cumartesi günü, yurdun kuzey ve iç kesimleri parçalı çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Karadeniz, doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneydoğusu ile gece saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek.

Yağışlar, Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz bölgelerinde etkili olacak.

Pazar günü, bütün bölgelerimiz parçalı çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile sabah ilk saatlerde Kuzey Ege'nin iç kesimleri ve İç Anadolu'nun Kuzeybatısı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, özellikle Doğu Akdeniz ile yurdun iç kesimlerinde etkili olacak.

Hava sıcaklığı yarın doğu kesimlerde, hafta sonunda yağış alan yerlerde hissedilir derecede azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Cumartesi günü Marmara'nın doğusu ile batı Karadeniz'de, Pazar günü doğu Akdeniz ile yurdun iç kesimlerinde görülecek etkili sağanak yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle