Gündem Haberleri

  Yağışlı hava devam edecek

  Hürriyet Haber
  03.10.2005 - 12:55 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda etkili olan yağışlı havanın, kuzey ve doğu kesimlerde de etkili olmaya devam edeceği kaydedildi.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bu sabah yaptığı ölçümlere göre, metrekarede; Fethiye’de 60, Antalya-Ibradi ve Kumluca’da 43, Finike’de 36, Kemer ve Manavgat’da 31, Yenişehir ve Dalaman’da 27, Ankra’da 24, Denizli ve Burdur’da 19, İstanbul-Sabiha Gökçen’de 18 kilogram yağış düştü.

  Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışlar, bugün Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde, salı günü Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda görülecek. Yağışlar bugün Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda, akşam saatlerinden itibaren ve yarın Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda etkili olacak.

  Yağışlı hava çarşamba ve perşembe günleri Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edecek.

  Yağışla birlikte azalan hava sıcaklıkları yarından itibaren batı bölgelerden başlayarak tekrar artacak. Meteoroloji, kuzey kesimlerinde genellikle sağanak şeklinde görülecek etkili yağışların oluşturacağı; su baskını, sel ve taşkınlara karşı ilgililerin ve yurttaşların tedbirli olmaları uyarısında bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı