Gündem Haberleri

  Yağışlar sürecek

  Hürriyet Haber
  03.12.2001 - 15:05 | Son Güncelleme:

  Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu`da yarın da 'etkili' yağış bekleniyor. Yağışlı havanın hafta sonuna kadar etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü`nden alınan bilgiye göre, yarın, Marmara`nın batısı ve Kıyı Ege dışında tümyurt yağışlı geçecek. Yağışlar, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu`da etkili olmak üzere genellikle yağmur, Doğu Anadolu`nun doğusunda kar, Batı Karadeniz`in iç kesimleri, İç Anadolu`nun kuzeybatısı ile İç Ege`nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.  Rüzgar ise yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey yönlerden 'fırtına' şeklinde esmeye devam edecek.

  Marmara`nın batısı, Ege ve Batı Akdeniz dışında 5 Aralık Çarşamba günü tüm yurtta yağış bekleniyor. Yağışlar genellikle yağmur, yurdun iç ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  Yağışlı hava 6 Aralık Perşembe günü doğuya hareket edecek. Marmara`nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu`nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu`da görülecek yağışlar genellikle yağmur, İç Anadolu`nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu`da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.  Hava sıcaklıkları ise önümüzdeki üç gün mevsim normalleri civarında seyredecek. Meteoroloji uzmanları, yağışlı havanın hafta sonuna kadar süreceğini bildirdiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı