Gündem Haberleri

  Yağış geliyor

  Hürriyet Haber
  30.07.2001 - 11:50 | Son Güncelleme:

  Yurdun kuzey ve batı kesimlerinde üç gün süreceği tahmin edilen sağanak yağış bekleniyor. Sıcak hava ise yurdun iç, doğu ve güneydoğu kesimlerinde etkisini sürdürecek.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yarın, Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer sağanak yağış olacağını açıkladı.

  BU SENE GÖRÜLEN EN YÜKSEK SICAKLIKLAR
  Ankara 38 İstanbul 35 Diyarbakır 43 İzmir 37.5 Adana 35.5 Samsun 32 Erzurum 33

  1 Ağustos Çarşamba günü İç Ege, Marmara'nın güneydoğusu ve Doğu Karadeniz'de yağış beklenirken, yurdun diğer yerleri az bulutlu ve açık geçecek.

  2 Ağustos Perşembe günü ise Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz'in doğusu ile Bolu, Zonguldak ve Düzce'de yağış bekleniyor.  

  SICAKLAR ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

  Hava sıcaklıkları ise önümüzdeki üç gün iç, doğu ve güneydoğu kesimlerinde etkisini sürdürmeye devam edecek. Sıcaklıklar, Marmara, Karadeniz, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun batısında mevsim normalleri civarında seyredecek.

  Meteoroloji uzmanları, geçen yıl Temmuz ayında yaşanan hava sıcaklıklarının rekor sıcaklıklar olduğunu hatırlatarak, bu ayın ikinci yarısından itibaren yurdun bazı yerlerinde "rekor olmayan sıcaklıkların" kaydedildiğini söyledi. Uzmanlar, sıcaklıkların nemile birlikte bunaltıcı bir etki yarattığını ifade etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı