Gündem Haberleri

  Yabancı turistlerden yılbaşı çekilişine ilgi

  A.A
  21.12.2009 - 15:20 | Son Güncelleme:

  Karabük'ün Safranbolu ilçesine, Uzak Doğu ülkelerinden gelen bazı turistler, Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişindeki 30 milyon liralık büyük ikramiyesi için bilet satın aldı.

  İlçe merkezinde 18. ve 19. yüzyıl ile 20. yüzyıl başlarında yerleşim düzeni, yol, sokak ve meydan yapısı gibi özelliklerin yanı sıra estetik unsurlardan vazgeçilmeden inşa edilmiş geleneksel Türk evlerini görmek için Safranbolu'ya gelen yabancı turistler, yılbaşı biletlerine de ilgi gösterdi.

  Aralarında Japonya, Çin ve Tayvan gibi Uzak Doğu ülkelerinden geldiği bildirilen turistler, seyyar bilet satıcısı Akif Yapar'dan çeyrek ve yarım bilet satın aldı.

  Tayvan'dan gelen Yen Yong Hua Yıng, , Türkiye'ye ilk kez geldiğini, 30 milyon liralık ikramiyeyi duyunca kendisi ve arkadaşları için bilet satın aldığını söyledi.

  Kendisine ikramiye çıkması durumunda ülkesindeki tüm arkadaşlarını Türkiye'ye gezmeye getireceğini belirten Yen Yong Hua Yıng, “Yılbaşı çekilişini heyecanla bekliyorum. Ülkemden sonuçları takip edeceğim. İkramiye umarım bana çıkar” dedi.

  Seyyar bilet satıcısı Akif Yapar da Safranbolu'ya gelen turistlerin kendisinden çok sayıda Milli Piyango bileti satın aldığını, bunların arasında Japonya, Çin ve Tayvan'dan gelen turistlerin ağırlıklı olduğunu belirtti.

  Yapar, turistlerin, elindeki koçandan bilet çekmekten keyif aldığını, herkesin 30 milyon liranın hayalini kurduğunu kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı