Gündem Haberleri

  Yabancı futbol takımlarına güvence

  Hürriyet Haber
  14.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya’da kamp yapmak isteyen, ancak kuş gribi nedeniyle tereddüt eden Rus, Ukrayna ve İsviçre futbol takımlarına, Sağlık Bakanlığı, ’Antalya’da kuş gribi vakası yoktur’ yazısı gönderdi.

  Her yıl Antalya’yı kamp yapmak için seçen bazı Rus, Ukrayna ve İsviçre futbol takımları, 26 ilde görülen kuş gribi yüzünden gelip gelmeme konusunda tereddüt yaşadı. Büyükelçiliklerini arayan ve Antalya Valiliği ile temas kuran futbol kulüplerine, kentte kuş gribine rastlanmadığı bildirildi. Ancak kulüp yöneticileri ikna olmayınca, Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Turan Buzgan imzalı bir yazı, Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla konsolosluklarla, Futbol Federasyonu Antalya Bölge Müdürlüğü’ne gönderildi. Yazıda şöyle denildi:

  "Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve diğer uluslararası sağlık teşkilatları tarafından hastalık bulunan alanlara seyahatlerde, ülkemize yönelik bir kısıtlama söz konusu olmadığı, ayrıca bugüne kadar Antalya ilinden herhangi bir ’H5N1’ pozitif kanatlı hayvan vakası bildiriminin söz konusu olmadığına ilişkin ilgide kayıtlı Sağlık Bakanlığı yazısı ekte gönderilmiştir."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı