GeriGündem Yabancı dil sınavı yapıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yabancı dil sınavı yapıldı

Yabancı dil sınavı yapıldı
refid:4644135 ilişkili resim dosyası

Üniversitelerin yabancı dille ilgili bölümlerinde okumak isteyen ve 18 Haziran 2006'da gerçekleştirilen ÖSS'ye katılan 32 bin 940 aday, Yabancı Dil Sınavı'nda (YDS) ter döktü.

Devlet üniversitesi rektörlüklerinin bulunduğu 40 il merkezi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Lefkoşa'da toplam 110 binada gerçekleştirilen sınavda, 4 bin 384 kişi görev aldı.

Saat 09.30'da başlayan ve Almanca, Fransızca ve İngilizce olmak üzere 3 dilde düzenlenen sınav, saat 12.00'de sona erdi.

Sınavda adaylara, kelime bilgisi, dil bilgisi, Türkçe'den bu dillere, bu dillerden Türkçe'ye çeviri ve okuduğunu anlama ile ilgili sorular yöneltildi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, yaptığı açıklamada, sınavın sorunsuz tamamlandığını söyledi. Yarımağan, ”Ancak kimliğinden şüphe duyulan birkaç kişi ile ilgili bilgi geldi. Biz de kimlik fotokopilerinin ve el yazılarının alınarak sınava girmelerinin sağlanmasını istedik. Başka herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı” dedi. YDS sonuçları, ÖSS sonuçları ile birlikte açıklanacak.


SORULAR

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle