GeriGündem www.Kayalar.com Yılmaz’a karşı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

www.Kayalar.com Yılmaz’a karşı

ANAP 7. Olağan Kongresi’nde Mesut Yılmaz’ın karşı aday olan Yozgat milletvekili Lütfullah Kayalar, "www.lutfullahkayalar.com" isimli internet sitesinde propaganda çalışmalarını yürütüyor.

Kayalar, sitesinde yer alan, "Artık Başlıyoruz" başlıklı yazısında ANAP'a yönelik eleştiri ve önerilerine yer verdi. Kayalar, ANAP'ın, Türkiye'nin dünyadaki hakketiği yeri alması için tekrar eski gücüne kavuşturulması gerektiğini söyledi. Kayalar, Türkiye'yi değişime iten iki zorunluluğu, "Bir yandan dünyada yaşanan küreselleşmenin gittikçe güçlenen dürtüleri, diğer yandan otoriter-devletçi yönetimlerle kalkınma paradigmalarının bütün dünyada kesinlikle sona ermiş olması" şeklinde açıkladı. Kayalar, "Ama ne yazık ki, Türkiye, dünyada devletçi yönetim mantığının hâlâ esiri olarak kalan birkaç ülkeden birisidir" dedi.

KRİZ EKONOMİK DEĞİL

Türkiye'nin içinde bulunduğu krizin ekonomik olmadığını, krizin Türkiye'nin dünyayla entegrasyonunun gecikmesinden kaynaklandığını belirten Kayalar, "Küreselleşmenin, dünyadan Türkiye'ye doğru tek yönlü yaşanması, ANAP'ın ilk yıllarındaki başarılarından sonra Türkiye'den dünyaya doğru açılımın yeniden yavaşlamasıdır. Bir türlü güvenilir olamayan siyasetimizdir" görüşüne yer verdi.

Tüm olumsuzluklara karşın Türkiye'nin çok farklı ekonomik tablolara uyum sağlama yeteneği olduğunu kaydeden Kayalar, işçi ve işvereniyle Türkiye ekonomisinin düzlüğe çıkacağını söyledi.

HÜKÜMETE GÜVEN YOK

"ANAP,dün `Halka hizmet hakka hizmet' derken, ‘Türkiye'ye dürüst ve olumlu siyaset anlayışını biz getirdik' derken, bugün temiz toplum ve siyaset konusunda en fazla olumsuz iddiaya muhatap olan parti olmamalıdır" dedi.

ANAP'ın olayların üzerine gitme cesaretini yitirdiğini savunan Kayalar, partinin Türkiye'ye sahip çıkması gerektiğini bildirdi.

Hükümetin bunalım ürettiğini kaydeden Kayalar, parti yönetimlerinin yan yana durmasının hükümet olmadığını kaydetti. Türkiye'nin haketmediği kadar kötü bir yönetim tarafından yaratılan, bir siyasi, ekonomik ve sosyal tıkanıklık yaşadığını savunan Kayalar toplumun hükümete güvenmediğini iddia ederek, yönetimin Meclis aritmetiğine indirgendiği söyledi.

ÖZAL’A AÇIK MEKTUP

Sitesinde Turgut Özal'a bir köşe ayıran Lütfullah Kayalar, Özal'ı andığı yazısında şu görüşlere yer verdi:

"Sevgili Özal,

Seni tanımak çok güzeldi. Bize feth edilmesi gereken bir kainat, ve dört şey bıraktın: 1- Sürekli değişim ilkesi, 2- Değişimi halka taşıyacak Anavatan Partisi, 3- Değişime hazır büyük bir ülke. Üçünü senin sağlığında keşfettik. Dördüncüsünü ise ne yazık ki seni yitirince anladık. Sen bize doğruyu-yanlıştan, güzeli-çirkinden, beyazı-siyahtan ayıracak bir terazi bıraktın. Artık herkesi senle, herşeyi senin yaptıklarınla kıyaslıyoruz. Dünyayı anlayıp, değerlendirebilecek sağlam bir muhakeme gücüne sahip olduk. Vatan ve Anavatan sana şükran borçlu.Sağol Sevgili Genel Başkanım. Nur içinde yat."

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle