Gündem Haberleri

  Woodstock 30 yaşında

  Hürriyet Haber
  24.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dün New York'un Rome kenti yakınlarında bulunan eski bir hava üssünde rock tarihinin en büyük ayini tekrarlanmaya başladı. Üçüncü Woodstock, üç gün sürecek müthiş bir festival şeklinde tasarlandı. Aralarında Metallica, Bush, Red Hot Chili Peppers, Alanis Morissette, Limp Bizkit, Korn, Elvis Costello'nun da bulunduğu 50 sanatçı ve topluluk iki ayrı sahnede üç gün, üç gece müzik yapacak. 35 metre yüksekliğinde ve 200 metre genişliğindeki sahnelerde müzik neredeyse hiç durmayacak. 60 bin araçlık otopark konserden bir gün önce tamamen doldu. 125 adet servis otobüyü, otoparkla festival alanı arasında sürekli sefer yapıyor.

  1969'da 400 bin kişinin toplandığı ve rock tarihinin gelmiş geçmiş en büyük konseri olarak hatırlanan konserden 25 yıl sonra 1995'te yapılan ikinci Woodstock'ı 350 bin kişi izlemişti. 30'uncu yıl nedeniyle yapılan konseri ise 300 bin kişinin izlemesi bekleniyor.

  Bu yılki festivalin, '1969 Ruhu'nu yapsıtmadığını ileri sürenler de var. Bir sibermerkez, cep telefonu hizmeti ve para çekme makinelerini Woodstock'la çeliştiğini öne sürenlerin sayısı hiç de az değil. Ancak konsere gidenler hallerinden çok memnunlar. Konserlerin dışında B-52 hangarlarında kurulan dev sinemada Easy Rider, Pul Fiction, Blue Velvet, Repo Man, Night of the Living Dead gibi filmleri izleyebilecekler, konserlerin ardından başlayacak ve sabaha kadar sürecek olan rave partilerine katılacaklar ve üç gün derdi tasayı bir kenara bırakacaklar.

  Öte yandan bu yılki Woodstock için çalışan 16 bin kişi arasında 4 tane de Türk bulunuyor. Fırat Kasapoğlu, Hakan Türkkuşu, Sabi Kastro ve Volkan Kadam, 50 milyon dolar bütçeli festivalde önemli görevler üstlendiler.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı