Gündem Haberleri

  Windows'ta yeni güvenlik açıkları

  Hürriyet Haber
  16.10.2003 - 10:31 | Son Güncelleme:

  Microsoft firması, Windows işletim sisteminin çeşitli sürümlerinde 4 yeni açık saptandığını, kullanıcıların bu açıkları kapatacak yamaları hemen indirerek yerleştirmeleri gerektiğini bildirdi. Açıkların, Windows Millennium Edition'dan Windows XP'ye ve Windows2000'e kadar hemen hemen her sürümde görüldüğü belirtildi.

  Microsoft, açıkları, "çok ciddi ve kritik" olarak değerlendirdi ve hacker'ların bu açıklardan yararlanarak kullanıcıların bilgisayarlarını ele geçirmeleri tehlikesi bulunduğunu kaydetti.

  Microsoft firması geçen hafta, aylık olarak güvenlikle ilgili uyarılar yayınlayacağını ve ücretsiz yamaları servise koyacağını açıklamıştı. Ancak bu husus, her hafta birkaç yamayı şirketlerinin bilgisayarlarına yerleştirmeye çalışan bilgisayar uzmanlarının hoşuna gitmiyor.

  Bu arada, Microsoft, Windows-XP kullanıcıları için, şimdiye kadar yayınlanmış 22 yamayı da içeren bir paketi hizmete soktu.
   
  Yeni açıkların özellikle dev firmalar tarafından yaygın şekilde kullanılan Windows-2000 programını etkilediği bildiriliyor. Ancak etkilenen sistemler arasında Windows-XP ve Windows Server 2003'ler de bulunuyor.

  Microsoft'un güvenlik yamaları http://www.microsoft.com/security adresinden indirilebiliyor.
    

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı