Gündem Haberleri

  Windows XP’de hata

  Hürriyet Haber
  14.11.2001 - 13:45 | Son Güncelleme:

  Ekim ayında piyasaya çıkan Microsoft`un yeni işletim sistemi Windows XP`de hata bulundu. XP`deki hata, kullanıcıların verilerini ve sistem ayarlarını kaybetmelerine yol açabiliyor. Sadece ön-kurulumlu olarak gelen bilgisayarlarda gözlenen bu sorunun, hatalı bir “XP sihirbazı”ndan kaynaklandığı açıklandı.

  Ev ve Profesyonel sürümlerin ikisi için de geçerli olan bu sorunun, kullanıcı Windows XP`yi yeniden kurmak, onarmak ya da yükseltmek istediğinde gerçekleşebildiği kaydedildi.

  Microsoft sorunun çözümü için gerekli yamaların hazırlanmakta olduğunu ve hatadan dolayı zarar gören kullanıcıların yedek dosyalarından geri-yükleme yapmalarını önerdi. Microsoft bu sorunla karşılaşmak istemeyen kullanıcıların ise “Windows\System32” dizininde bulunan “Undo_guimode.txt” adlı dosyayı silmeleri gerektiğini açıkladı. 


  Yamalar tamamlandığında Microsoft`un web sitesinden dinamik güncelleme yeteneği ile sorun otomatik olarak düzeltilebilecek. Microsoft`un PC üreticileri için de ayrıca bir güncelleme yapacağı belirtildi.


  Daha öncede, Windows XP yüklü dizüstü bilgisayarlarda modemin, yazılımdan kaynaklanan bir hatadan dolayı arama yapmadığı rapor edilmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı