Gündem Haberleri

  Whirlpool ile Vestel anlaştı

  Hürriyetim
  14.10.2005 - 10:37 | Son Güncelleme:

  Vestel, dünyanın önde gelen beyaz eşya üreticilerinden ve Avrupa’nın en çok satan beyaz eşya markalarından birisi olan Amerikan Whirlpool şirketi ile Türkiye’de pazarlama ve dağıtım anlaşması imzaladı. Anlaşma ile Whirlpool ürünleri, 2006 yılının başlarından itibaren Vestel mağazalarında satışa sunulacak.

  Vestel’in gelişen pazarlama uygulamaları ve çoklu marka stratejisine paralel olarak modern mağazacılık anlayışını geliştirmek ve müşterilerine daha fazla seçenek sunmak amacıyla imzalanan anlaşma kapsamında, Whirlpool beyaz eşya ve ankastre ürünleri 2006 yılının ilk çeyreğinden itibaren Vestel mağazalarında satışa sunulacak.

   

  Türkiye’nin lider yabancı markası olmayı hedefleyen Whirlpool, orta-üst ve üst segmentte yer alan buzdolabı, çamaşır makinası, fırın, bulaşık makinası, mikrodalga fırın ve çok çeşitli ankastre ürünlerini Vestel mağazalarında Türk tüketicileri ile buluşturacak.

   

  Vestel Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü ve Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Levent Hatay, imzalanan iş ortaklığı ile ilgili olarak şunları söyledi:

   

  “Dünya devi beyaz eşya üreticisi Whirlpool ile sürdürdüğümüz “Uzun Vadeli İşbirliği” görüşmelerimizi sonuçlandırdık. Birbiri ile bütünleşen markaları mağazalarımızda bulundurma stratejimiz paralelinde, kendi alanlarında dünyanın en iyisi olan JVC, Zanussi, Tefal, Moulinex, Rowenta, Motorola, Samsung ve Palm gibi markalar ile sürdürdüğümüz iş ortaklıklarına bir yenisini daha ekledik.

  Kurulduğumuzdan bu yana sürdürdüğümüz istikrarlı ve hızlı büyümemize paralel olarak pazarlama alanındaki modern ve farklı uygulamalarımız ile liderliğimizi devam ettiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz iş ortaklıklarımız ile Türkiye çapında 1.200’den fazla bayimiz ve 700’ü aşkın teknik servisimiz ile müşterilerimize kaliteli hizmet sunmayı sürdüreceğiz.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı