Gündem Haberleri

  Washington Post: ABD'nin terör listesinde 325 bin isim var

  A.A.
  15.02.2006 - 09:59 | Son Güncelleme:

  Washington Post gazetesi, Amerikan Ulusal Kontrterörizm Merkezi'nin (NCTC) terör şüphelileri listesinde 325 bin isim yer aldığını açıkladı.

  Terörle mücadele yetkililerinin verdiği bilgiye dayanarak, bu sayının, 2003 sonbaharından bu yana dörde katladığını belirten Washington Post, isimlerin farklı yazılmış olabileceğini ve listede zaten varolan kişilerin takma adlarıyla bir kez daha yer almış olma ihtimali hesaba katılırsa bu sayının en az 200 bin olduğunu yazdı.

  Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin, listede çok az sayıda Amerikalının adının bulunduğunu söylediğini belirten gazete, aynı kaynağın, “Bu listede adı geçenlerin büyük çoğunluğu Amerikan vatandaşı değil ve ABD'de oturmuyor” sözlerine yer verdi.

  Bir NCTC yetkilisinin, listede kaç Amerikalının yer aldığını açıklamayı reddettiğini belirten gazete, listenin, Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA), Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA), Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve başka servislerden gelen raporlar doğrultusunda oluşturulduğunu kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı