Gündem Haberleri

  Walkman telefon ailesine yeni üye

  Hürriyet İnternet
  06.01.2006 - 10:13 | Son Güncelleme:

  Dünyanın ilk Walkman telefonunu geçtiğimiz Ağustos ayında pazara sunan ve hemen ardından W550i ile UMTS telefon W900i'yi portföyüne katan Sony Ericsson'un mobil müzik ailesi, W810 ile güçleniyor. Dörtlü bant Walkman telefon W810; otomatik odaklanma özellikli iki megapiksel kamera ile artırılabilir belleğe sahip.

  Saatler süren mobil müzik keyfi sunan Sony Ericsson W810'un müzik arşivi gerek bilgisayar üzerinden, gerekse operatör servisleri sayesinde havadan genişletilebilecek. Sony Ericsson'un yeni EDGE Walkman telefonu, mobil multi-medya içeriklerine hızlı erişim sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca 2 megapiksel boyutunda fotoğraf çekip paylaşabilecek; anında mesajlaşma ve e-posta ile dünyanın her yerinde bağlantıda kalabiliyor.

  Endüstrinin standardı haline gelmiş MP3 ve AAC formatlarını destekleyerek tam bir dijital müzik çalara dönüşen W810; turuncu dokunuşlu siyah gövdesinde gelişmiş cep telefonu teknolojisi ve eğlence unsurlarını bir araya getiriyor. 3.5mm jak girişli özel Walkman telefon kulaklık HPM-70, W810'un kutusunda hediye ediliyor.

  Müzik yüklemek daha kolay

  W810'a, Disc2Phone yazılımını kullanarak bilgisayardan USB 2.0 bağlantısıyla ya da operatörlerin özel havadan yükleme servisleri ile telefona müzik yüklenebiliyor. W810'un istendiğinde genişletilebilen 512 MB'lık Memory Stick Pro harici belleğinde yaklaşık 15 müzik albümü anlamına gelen 150 şarkıya kadar depolama yapılabiliyor.Tüm Walkman telefonlarda olduğu gibi W810'un da Walkman tuşu sayesinde o anda başka hangi uygulama çalışıyor olursa olsun, müziğe doğrudan geçiş yapılabiliyor.

  Ekranın hemen altında W810'u gerçek bir dijital müzik çalara dönüştüren müzik komutları (çal/beklet/dur/şarkıyı geç/ses) yer alırken, MegaBass özelliği de cepten müzik dinleme keyfini üst noktalara çıkarıyor. Diğer Walkman telefonlarda olduğu gibi W810'da da çağrı geldiğinde müzik duruyor ve atanmış zil sesi çalıyor. Bu sayede çağrıları kaçırma sorunu ortadan kalkıyor. Görüşme bittiğinde müzik kaldığı yerden çalmaya devam ediyor.

  Walkman telefonların uçuş modu sayesinde, telefonların kapalı olması gereken uçak, hastane vb. ortamlarda da müzik keyfi aralıksız devam ediyor. Kamera ışığı; otomatik odaklanma özellikli 2 megapiksel kamerası; kolay kullanımlı ara yüzü ve video kayıt özellikleri Sony Ericsson W810'u aynı zamanda iyi bir görüntüleme telefonu niteliği kazandırıyor.

  Sony Ericsson'un dörtlü bant EDGE telefonu W810, 2006'nın birinci çeyreğinde tüm dünyada satışa sunulacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı