Gündem Haberleri

  W.Post: İktidar fark attı

  A.A.
  23.07.2007 - 10:28 | Son Güncelleme:

  ABD'nin önde gelen gazetelerinden The Washington Post, Türkiye'deki genel seçim sonuçlarını değerlendirirken, ülkenin ekonomik durumunu önemli ölçüde ilerleten AK Parti'nin açık farklı bir zafer kazandığını yazdı.

  Gazetenin İstanbul çıkışlı haberinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, seçim sonuçlarının belli olmasından sonra yaptığı açıklamada dile getirdiği "bu demokrasi sınavını geçtik ve dünyaya örnek olacağız" sözüne yer verildi.
  Haberde, AK Parti'nın yaklaşık beş yıllık iktidarında, daha önce çok yükseklerde seyreden enflasyonu dizginlediği, yüzde 7'lerden fazla yıllık büyüme sağladığı ve ülkeye kaydadeğer ölçüde refah getirdiği ifade edildi.

  The Washington Post, AK Parti'nın açık farklı zaferinin, birçok seçmen ve gözlemci tarafından "Ordunun nisan ayındaki siyasete müdahale girişimine karşı Erdoğan'in desteklenmesi" olarak değerlendirildiğini yazdı.

  Haberde, kuzey Irak'taki gelişmelere ilişkin kamuoyunda oluşan kızgınlığın, Milliyetçi Hareket Partisi'nin TBMM'ye girmesine katkı sağladığı dile getirilerek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin de sandalye kaybetmesine karşın Meclis'e girdiğine işaret edildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı