Gündem Haberleri

  Vurulursam İbo sorumlu

  Hürriyet Haber
  19.10.2007 - 11:53 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek" Başıma bir şey gelirse İbo sorumludur" dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, İbrahim Tatlıses'in ''İbo Show'' programında kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle programın yayınlandığı ATV'den cevap hakkı istedi.

  Özyürek, İbrahim Tatlıses'in, Şırnak'ta 13 askerin şehit edildiği gün televizyonların eğlence programlarını kesmeyerek dansöz oynatmasına tepki göstermişti. Ve bu konuda bir soru önergesi vermişti. Eleştirilerin hedefinde yer alan İbrahim Tatlıses ise şov programında Özyürek'e veryansın etmişti.

  Muftafa Özyürek, ATV televizyonuna gönderdiği yazıda, İbrahim Tatlıses'in 14 Ekim tarihinde yayınlanan İbo Show programında kedisine hakaket ettiğini, 'Sayın vekilim aklınızı başınıza alacaksınız' diyerek kendisini tehdit ettiğini ifade etti.

  Tatlises'in kendisi için "Bu da Sayın Milletvekili Mustafa Özyürek'e kapak olsun" diyerek çirkin ifadeler kullandığını dile getiren Özyürek, soru önergesinde İbo Show ve İbrahim Tatlıses'ten bahsetmediğini, muhattabının Tatlıses değil, Başbakan Erdoğan olduğunu hatırlattı.

  Özyürek şöyle konuştu:

  "İbrahim Tatlıses'in adından ve programından bahsedilmemesine rağmen, şahsıma yönelik tehdit ve hakaretlerle dolu konuşma yapmasından sonra maruz kalacağım saldırılardan İbrahim Tatlıses sorumlu olacaktır. Şunun bilinmesini isterim ki; milletin verdiği yetkiye dayanarak denetim hakkımı kullanırken tehdit ve şantaja boyun eğmem söz konusu olmayacaktır. ATV yönetiminden bu açıklamamamın, İbo Show programında aynen yayınlanmasını, cevap hakkı olarak talep ediyorum."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı