Gündem Haberleri

  Vurdu, kaçamadı

  Hürriyet Haber
  12.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avukat çift bürolarında silahlı saldırıya uğradı. Avukat koca yaralı olmasına rağmen, kapıcının da yardımıyla saldırganı yakaladı.

  Adana'da avukatlık yapan 32 yaşındaki Nursel Ünal, bürosunda 20 yaşındaki Özgür Özdemir tarafından bacaklarından vuruldu. 1 yıl önce savcılıktan ayrılarak avukatlığa başlayan eşi 32 yaşındaki İbrahim Ünal da bacaklarından yaralanmasına rağmen saldırganı yakalamayı başardı. Dün saat 10.00'da İbrahim-Nursel Ünal çiftinin bürolarına gelen Özgür Özdemir, bir arsa davası konusunda görüşmek istediğini belirterek Nursel Ünal'ın odasına geçti. Tabancasını peş peşe ateşleyen Özgün Özdemir, 10 yıllık avukat olan genç kadını bacaklarından vurdu.

  Silah sesleri üzerine odasından fırlayan İbrahim Ünal, kaçmaya çalışan Özdemir'i asansör kapısında yakaladı. Boğuşma sırasında Ünal, saldırganın silahından çıkan 3 kurşunla eşi gibi iki bacağından yaralandı. Avukat, Özdemir'in silahını almayı başarırken, saldırgan merdivenlerden kaçmaya çalıştı. Ünal yaralı olmasına rağmen, iş merkezinin kapıcısı Halil Akçe ile birlikte kovaladığı saldırganı 200 metre ileride yakaladı. Saldırgan, polise teslim edilirken avukat çift hastaneye kaldırıldı. Nursel Ünal'ın DTP Adana İl 2'nci Başkan Yardımcısı olduğu öğrenildi.

  Davayı bırakmasını istemiş

  Özgür Özdemir'in ifadesinde, ‘‘Kozan'da 2 milyar liralık bir arsa davası vardı. Nursel Hanım, karşı tarafın avukatlığını üstlenmişti. Kendisini bu davadan çekilmesi için vurdum’’ dediği ileri sürüldü. Sol bacağına 2, sağ bacağına ise 1 kurşun isabet eden ve sol bacağında iki kırık olduğu belirtilen Nursel Ünal'ın, ‘‘Saldıranın tetikçi olduğundan eminim’’ dediği duyuldu. Ancak eşi gibi sol bacağına 2, sağ bacağına ise bir kurşun isabet eden İbrahim Ünal, ‘‘Şu an isim vermek doğru olmaz. Sorgulama sonunda kimin tetikçisi olduğu ortaya çıkar’’ karşılığını verdi.  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı