Gündem Haberleri

  Vuran'a ‘deli’ tedavisi

  Hürriyet Haber
  22.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Medya Towers'ı silahla basıp 2 görevlinin yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla 42 yıl hapsi istenen Hüseyin Vuran'ın, tedavi olana kadar bir yıldan az olmamak üzere, gözetim altında tutulmasına karar verildi.

  Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 42 yıl hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanık Vuran ve avukatı Gültekin Yıldız ile Hürriyet Gazetesi adına müdahil avukat Aslıhan Dumlu katıldı.

  Mahkeme Vuran'ın bir süre gözetim altında tutulduğu Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas ile 4'üncü İhtisas Kurulu raporunda, akli dengesinin yerinde olmadığını belirtti. Bu nedenle, Vuran hakkında, TCK'nin 46/1'inci maddesinin uygulanması, bir yıldan az olmamak üzere, resmi bir hastanede gözetim altında tutulmasına karar verildi.

  Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Vuran'ın, akıl rahatsızlığı nedeniyle öğrenimine ara verdiği, hastanelerden ‘Obsessif Kompalsif’ teşhisi bulunduğu belirtiliyor. Sanığın olay günü İskoç direnişinin anlatıldığı ‘Braveheart’ (Cesur Yürek) filminden etkilendiği ve inandığı değerlere zarar verdiğini düşündüğü Hürriyet Gazetesi'ne saldırmaya karar verdiği ileri sürülüyordu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı