Gündem Haberleri

  Vural: "Şehit polislerin kemikleri sızladı"

  A.A
  03.08.2009 - 16:41 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Kürt Meselesinin Çözümü: Türkiye Modeline Doğru” Çalıştayının Polis Akademisinde yapılmasının, “şehit polislerin kemiklerini sızlattığını, ruhlarını incittiğini” söyledi.

  Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin önemli bir sorunu konusunda, bazı gazetecilerin de katıldığı bir çalıştayın, Polis Akademisinde yapılmasını son derece yanlış bulduklarını ifade etti.

  Söz konusu toplantıda, terör örgütünün muhatap alınmasının bile teklif edildiğini öne süren Vural, bunun, “terörle mücadele edenleri mahkum ettirme anlayışı” olduğunu iddia etti.

  Konuyu, Türkiye'nin terörle mücadelesine vurulmuş bir darbe olarak değerlendirdiklerini ifade eden Vural, şunları söyledi:
  “Böyle bir toplantının Polis Akademisinde yapılması, şehit polislerin kemiklerini sızlatmış, ruhlarını incitmiştir. Şehit polisler ne için şehit oldu? Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünün teminatı olan personeli yetiştiren akademide, terör örgütünün muhatap alınması konuşuluyor. Teröre karşı mücadele eden o polisleri yetiştiren akademide, bölücü başının muhatap alınması isteniyor. Bir adım sonrası da başka kurumlardır. Bu, Türkiye'nin terörle mücadele değil de terörle müzakere etmek istediğinin mesajıdır.”

  Polis teşkilatın yetiştiği bu yerlerin, bölücü ifadelerin kullanılacağı yerler olmadığını belirten Vural, “İçişleri Bakanı'nın ve Polis Akademisi yöneticilerinin, bütün polislerden özür dilemesini istiyorum” dedi.

  MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI

  Oktay Vural, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, “terör örgütünün muhatap alınmasının doğru olmadığı, terör örgütünün Kürt kökenli vatandaşların temsilci olamayacağı” yönündeki değerlendirmelerine karşı, AKP'li yöneticilerin, “kan dökülmesinin devam etmesini istiyorlar” gibi haksız isnatlarda bulunduklarını söyledi.

  Bu ülkenin korunması gereken değerlerinin olduğunu ifade eden Vural, şöyle devam etti:
  “AKP, terör örgütüyle müzakerenin ve masaya oturmanın, çözüm olduğunu ortaya koyuyor. 'Terör örgütünün beli kırılmalıdır, terörle mücadele edilmelidir, terör örgütü silahları bırakmalıdır' demenin bu millete ne zararı var? Siz kimin yanındasınız, terör örgütünün mü milletin mi? Terör örgütüyle pazarlık etmek çözüm değildir. Asıl önemli konu, AKP yöneticilerinin halen terörle mücadeleyi anlamamış olmasıdır. Kim kan dökülmesini istiyor? Bu milleti bölmek isteyenler, istiyor. 7 yıldır terörle mücadele edemediğinize göre, akan kanın sorumlusu da sizlersiniz.”

  Oktay Vural, Bahçeli'nin çalıştaya ilişkin değerlendirmesinde, “12 kötü adam” ifadesini kullanması ile ilgili bir soru üzerine, bu ifadenin, bir takım kişileri hedef gösterme anlamına gelmediğini söyledi.

  Vural, bu yakıştırmanın, her programda kendilerine yer bulan ve Türkiye'nin birlik bütünlüğü konusunda aşındırmayı hedefleyen yaklaşımla ilgili olduğunu kaydetti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı