Gündem Haberleri

  Vücutta üç görüntüde tek mermi

  Burcu Purtul UÇAR/İSTANBUL
  19.08.2015 - 07:35 | Son Güncelleme:

  İstanbul Halkalı’da, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz’ın Ahmet Sülüşoğlu’nu tabancayla vurduğu anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Yılmaz’ın tek el ateş ettiği görülse de, Sülüşoğlu’nun ailesi, oğullarının vücudunda biri boynunda , ikisi göğsünde üç mermi yarası gördüklerini iddia ediyor.

  İSTANBUL Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz önceki gece trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsü Ahmet Sülüşoğlu’nu tabancasıyla vurarak öldürmüştü. Yılmaz, mahkemece tutuklanırken, dehşet anlarını gösteren güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
  Fulya Evleri güvenlik kamerasındaki görüntüler Sülüşoğlu’nun farı yanan motosikletiyle site kapısına geldiği an başlıyor. Emniyet Müdürü Yılmaz, üç kişiyle sohbet ediyor. Motosikletinden inen Sülüşoğlu, bir silah çekip namluya mermi sürüyor. Silah sağ elinde, namlusu yere bakarken, Yılmaz’ın yanındaki beyaz saçlı adamla konuşuyor. Yılmaz’ı işaret ediyor. O sırada kadraja giren Yılmaz, beyaz saçlı adamın arkasından yaklaşarak, sağ elinde tuttuğu tabancayla Sülüşoğlu’nun boynunu hedefliyor. Bu sırada onu gören Sülüşoğlu’nun silahı da Yılmaz’a dönüyor. O anda Yılmaz’ın silahı patlıyor. Ahmet Sülüşoğlu silahını kaldırmaya çalışıyor ama yaralı olarak sırt üstü yere düşüyor.

  Vücutta üç görüntüde tek mermi Meşru müdafaa mı, değil mi?

  KÜFÜR VE SİLAH


  Celal Yılmaz, elinde tabancasıyla yerde yaralı yatan ve hareket eden Ahmet Sülüşoğlu’nun çevresinde bir süre dolaşıyor. Ailesinin vücudunda üç kurşun yarası bulunduğunu iddia ettiği Ahmet Sülüşoğlu’na diğer iki kurşunun ne zaman sıkıldığı bu video görüntüsünden anlaşılmıyor.
  Cinayetle sonuçlanan tartışma, polisten alınan bilgiye ve savcılık ifadelerine göre şöyle gelişti: Esenler, Güngören ve Bayrampaşa’dan sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz, önceki gece eşi ile Halkalı polis lojmanları’ndaki evine yaklaştığı sırada otomobilinin önüne motosikletli bir kişi direksiyon kırdı. Yılmaz’ın savcılık ifadesine göre, bu kişi küfürler ederek Yılmaz’ın otomobilini takip etti. Halkalı Polis Lojmanları’nın girişinde otomobilden inen Yılmaz ve bu kişi (Ahmet Sülüşoğlu) tartışmaya başladı. Yılmaz, eşinin yanında kendisine küfür ettiğini ileri sürdüğü Sülüşoğlu’na tokat attı. Bunun üzerine motosikletine binen Sülüşoğlu, “Ben sana gününü göstereceğim” diyerek uzaklaştı. Yılmaz otomobilini park ettiği sırada, Sülüşoğlu motosikleti ile tekrar belirdi. Sülüşoğlu tabancasını çıkartarak üzerine doğrultunca, Yılmaz da beylik tabancasını ateşledi. Olay yerinde hayatını kaybeden Sülüşoğlu’nun vücudunda 3 kurşun olduğu iddia edildi. Yılmaz tutuklanırken, Sülüşoğlu’nun çektiği silahın kuru sıkı olduğu anlaşıldı.

  Vücutta üç görüntüde tek mermi


  AİLENİN SORUSU: Sekiz saatte ne oldu?


  Trafikte tartıştığı Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz tarafından vurulan Ahmet Sülüşoğlu dün toprağa verildi. Sülüşoğlu’nun ailesiyse sessizliğini bozdu. Aile, olayın Yıldız tarafından anlatıldığı şekliyle yaşanmış olamayacağı iddiasında. Baba Mehmet Sülüşoğlu “‘Akşam bizimkilerden biri vurdu’ dediler. ‘Kim sizinkiler?’ dedim. ‘Bizim polislerden bir tanesi’ dediler. Detay anlatmadılar. İnsan hayvana sıkmaz kurşun. Nasıl üç kurşun sıkmış? Morgta kurşun izlerini gördüm. Direkt öldürmek için ateş etmiş oğluma” derken ağabeyi Mecnun Sülüşoğlu ise şöyle konuştu: “Olay 8 saat sonra bize bildirildi. Zannedersem Ahmet onun polis olduğunu bilmiyor. Tartıştıkları sırada adam silahını gösterdiği için gidip arkadaşının evinden kurusıkı silahı alıyor. Emniyet müdürüyle 2-3 kere tartışma olmuş aralarında olay öncesinde. Makamına güvenip herhalde şovunu yaptı. Niye direkt kalbine sıkıyor? Sağ göğüs, sol göğüs ve kafaya sıkmış. Bir profesyonelin işi. Adam polis olduğu için de bize saatler sonra haber verildi işte. Kardeşimin alnında ve belinde darp izleri vardı. Muhtemelen olay öncesi Ahmet’i darp etti bu adam.”

  Vücutta üç görüntüde tek mermi O anlar güvenlik kamerasında

  Etiketler: cinayet , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı