Gündem Haberleri

  Volkan'ı ezen şoföre 4 yıl hapis

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  09.10.2008 - 12:44 | Son Güncelleme:

  ADANA'da, 24 Ağustos'ta ücretsiz yüzme havuzuna girmek için sıra bekleyen ilköğretim öğrencisi 12 yaşındaki Volkan Gür'e çarparak, duvara sıkışıp ölmesine neden olan kamyonetin ehliyetsiz şoförü 30 yaşındaki Burhan Yılmaz, ilk duruşmada 4 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum edildi.

  Demetevler Mahallesi'ndeki yüzme havuzuna girmek için 24 Ağustos'ta havuzun karşısındaki duvar kenarında bekleyen Sadıka Sabancı İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi Volkan Gür, mobilyacı Burhan Yılmaz'ın kullandığı 33 V 4905 plakalı kamyonetin sokağa girmesi sonucu, araçla duvar arasında sıkıştı. Vücudunun yarısı aracın altında ezilen Volkan, hayatını kaybetti.

  Tutuklanan Yılmaz, hakkında dava açılan Adana 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilk duruşmada karar verildi. ‘Taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 6 yıla kadar hapsi istenen, sürücü kursuna devam ettiği ve henüz ehliyet almadığı anlaşılan Yılmaz, ölüm olayına sokağın dar olmasının neden olduğunu belirterek, “Sokağa döndüğümde öleni fark etmedim. Ses duyunca durdum. Duvara sıkışmış olan yaralıyı alıp hastaneye götürdüm. Öldüğünü öğrenince çok üzüldüm. Pişmanım” dedi. Duruşmaya katılan 42 yaşındaki baba Nuri Gür ise şoför Yılmaz'dan oğlunu kasıtlı olarak ezip öldürdüğü için şikayetçi oldu. Baba Gür, “Şoför, dönüş için geniş mesafe olmasına karşın duvara yaslanmış olan oğlumu ezip öldürdü. Oğlumun göğüs kafesi kırılmış. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

  Mahkeme hakimi, Yılmaz'ı ‘ölüme neden olmak’ suçundan 5 yıl hapse mahkum etti. Duruşmadaki iyi hali nedeniyle bu cezasını 4 yıl 2 ay hapis cezasına indirdi.
  NK(OA/SS) (FOTOĞRAF)
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı