Gündem Haberleri

  Vizontele’yi geçeceğiz

  Ali KIZGINYÜREK/MAGAZİN SERVİSİ
  17.10.2003 - 01:58 | Son Güncelleme:

  Türkiye'de bugüne kadar görülmemiş bir süper prodüksiyon olarak çekilen ‘‘Asmalı Konak’’ filmi, 400 salonda rekor kırarak gösterime girdi. Yapımcılığını Doğan Holding'in ortak olduğu ANS Prodüksiyon'un, yönetmenliğini ise Abdullah Oğuz'un üstlendiği film, sinema eleştirmenlerinden tam not aldı. Gösterim öncesi rol aldıkları filmi izleyen oyuncular ise ‘‘Türk sinemasında Vizontele'nin rekorunu kıracağız’’ diye konuştular.

  Bugün Türkiye çapında 64 şehir, 193 sinema ve 400 salonda eşzamanlı olarak gösterime giren ‘‘Asmalı Konak’’ filmi, izleyici rekoru kırıyor. 3 Ekimden bu yana 150 bin bilet satıldı. Asmalı Konak, Türkiye'nin dışında Almanya, KKTC, ABD, Avustralya, Avusturya, Belçika, İsviçre ve Hollanda'da da bugün gösterime girdi.

  Asmalı Konak oyuncuları, filmin teknik ekibi ve ANS çalışanlarının da aralarında bulunduğu 300 kişi, dün geceki galadan önce Beykoz Acarkent'teki Colesium'da filmi izledi. Filmin oyuncularından Özcan Deniz, Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor, Selda Özer, Ege Aydan ve Canan Hoşgör, filmin finaliyle ilgili sır vermedi.

  ÇELİK KASADA KORUMA

  Yılların sanatçısı Selda Alkor, ‘‘Çok güzel bir film olmuş. Arkadaşlarla birlikte izledik. Keyifli bir geceydi benim için’’ dedi. Özcan Deniz ise, ‘‘Çok heyecanlandım, kimseden yorum almadım. Yorumları cuma (bugün) günü bekliyoruz. Çok güzel bir aşk filmi oldu’’ dedi. Ege Aydan ise, ‘‘Filmimizin Vizontele'nin gişe rekorunu kıracağına eminim. Hepimiz bundan eminiz’’ dedi. Özel gösterime, Nurgül Yeşilçay'ın sevgilisi Selim Kemahlı da izledi.

  Asmalı Konak filmi, çelik kasada korunuyor. Filmin korsan çekimlerinin yapılmasını önlemek için özel güvenlik önlemleri alındı. Bu yüzden film altı bölüme ayrıldı. Filmin 1, 3 ve 5'inci bölümleri dün sinema salonlarına gönderildi. Geriye kalan 2, 4 ve final sahnesinin yer aldığı 6. bölüm ise bugün gösterimden önce sinema salonlarına ulaştırıldı.

  ÜÇ AYRI FİNAL ÇEKİLDİ

  Yapımcılığını ANS Prodüksiyon Şirketi ve yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı Asmalı Konak filminin Türkiye genelinde dağıtımını yapan Warner Bros firması, sinema salonlarından gösterim öncesi ve gösterim sırasında güvenlik önlemlerini en iyi şekilde almalarını istedi.

  Yönetmen Abdullah Oğuz, filmin final sahnesinin önceden bilinmesi ihtimaline karşın 3 farklı final senaryosu çekmişti. Film çekiminde görev alan kişilerin çoğu da filmde hangi final sahnesinin kullanıldığını bilmiyordu. Filmin montajı, gizlilik için Marmaris açıklarındaki bir teknede tamamlandı.

  Romantik sahneler

  Asmalı Konak'ın sinema filmi, Türk sinemasında son yıllarda çevrilen en romantik yapıt olacak. Filmdeki yoğun duygusal sahneler, uzun emek ve çalışmalarla çekildi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı