Gündem Haberleri

  Vize kolaylığında sona doğru

  Hürriyet Haber
  13.10.2011 - 14:20 | Son Güncelleme:

  Avrupa Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle, AB'nin Türkiye'ye vize kolaylığı sağlamak için harekete geçtiğini belirterek, "Önümüzdeki günlerde yapılacak birçok çalışma var. Amaç daha fazla öğrenci ve işadamının daha rahat vize alabilmesi" dedi.

  NTV Brüksel Temsilcisi Güldener Sonumut'un sorularını yanıtlayan Füle, Türk vatandaşlarına vize kolaylığı sağlanması konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

  Füle, "Bu konuda yapabileceğimiz pek çok şey var, Komisyon'un önümüzdeki günlerde yapacağı birçok çalışma var. Örneğin ilki vize başvurularında gereken belgelerin listesiyle ilgili. Komisyon üyesi meslektaşım Cecilia Malmström, benim de desteğimle vize yasası ve Shengen alanı hakkında adımlar atmaya kararlı" dedi.

  "Amaç daha fazla öğrenci ve iş adamının önümüzdeki zaman diliminde daha rahat vize, hatta çoklu giriş vizesi alabilmesi" diyen Füle, "Eminiz ki üye devletler de vize kolaylığı sağlanmasının avantajlarını görüp çalışmaları bunun ötesine vizesiz dolaşıma çekebilecekler" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı