Gündem Haberleri

  Vişne Bahçesi'nden Fişne Pahçesu'na

  Hürriyet Haber
  22.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  12. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali'nde bugün tek bir oyun sergileniyor. Ortaoyuncular yapımı ‘‘Fişne Pahçesu'' bugün saat 20.30'da Ses Tiyatrosu'nda görülebilir.

  ‘‘Çehov Lazdır, Laz kalacaktır'' sloganıyla bu tiyatro sezonunda seyirciyle buluşan ve ilgi gören ‘‘Fişne Pahçesu'' oyununda Ortaoyuncular Laz Çehov ile Ferhan Şensoy'u Karadeniz'in bize bakan kıyılarında buluşturuyor. O günle bugün arasında ilginç köprüler kuran oyunun metni Anton Çehov'un ünlü oyunu ‘‘Vişne Bahçesi''nden yola çıkılarak Ferhan Şensoy tarafından oluşturulmuş.

  Yine Ferhan Şensoy tarafından yönetilen ve sahne tasarımı yapılan oyunun müziklerini Bulat Okucava, giysi tasarımını Şanda Zıpçı, ışık-efektlerini Hüseyin Ulaş, danslarını Natali İzkübarlas hazırlamış. Oyuncularsa Serap Günaydın, Ferhan Şensoy, Levent Ünsal, Derya Baykal Şensoy, Özge Çatıkkaş, Ece Erdoğuş, Şükran Dedeman, Tarık Pabuççuoğlu, Rasim Öztekin, Celal Belgil ve Baykal Kent.

  <ı>Bilet fiyatları 6 ve 5 milyon, öğrenci 3 milyon TL. Festival biletleri AKM gişelerinde satılıyor. Ses Tiyatrosu, İstiklal Cad. 140, Beyoğlu. Tel: (0212) 251 18 65

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı