Gündem Haberleri

  Viranşehir'de gerilim

  Mustafa MERT/VİRANŞEHİR (Şanlıurfa), (DHA)
  27.12.2009 - 21:52 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde ateş yakan bir grup PKK yandaşı, Vatan Caddesi’nde çöp konteynırlarını devirip, barikat kurarak trafiğe kapattı. Dağılmaları konusundaki uyarılara taş ve motolof kokteylli ile karşılık veren göstericileri polis, biber gazı ve tazyikli su ile dağıttı.

  PKK’nın şehir yapılanması olarak bilinen Kürdistan Topuluklar Birliği Türkiye Meclisi’ne (KCK/TM) yönelik operasyon ve aralarında eski DTP’li Viranşehir Belediye Başkanı Leyla Güven’in de bulunduğu 23 şüphelinin tutuklanmasını protesto eden yaklaşık 60 kişilik PKK yandaşı, saat 19.00 sıralarında Vatan Caddesi’nde toplanarak PKK ve terörist başı Abdullah Öcalan lehine slogan atmaya başladı. Caddedeki çöp konteynırlarını devirerek ateşe veren göstericiler, yola barikat kurdu. Caddeyi trafiğe kapatan göstericiler, polisin dağılmaları yönündeki uyarılarına taş ve molotof kokteyli atarak karşılık verdi. Polis, uyarılara rağmen dağılmayan göstericilere, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Polisin biber gazı ve tazyikli su ile dağıtmaya çalıştığı göstericiler, yaklaşık yarım saat yaşanan arbedenin ardından ara sokaklara dağılarak izlerini kaybettirdi.

  Polis, yaşanan gerginliğin ardından ilçeyi savaş alanına çeviren göstericileri yakalamak için şüpheli şahıslar üzerinde üst taraması yaparken, özellikle kamu ve kurum binaları ile çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. İlçedeki sessiz bekleyiş sürüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı