Gündem Haberleri

  Viranşehir'de de gerginlik oldu

  VİRANŞEHİR (Şanlıurfa), (DHA)
  21.10.2008 - 13:09 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, teröristbaşı Abdullah Öcalan'a cezaevinde kötü muamele yapıldığı iddiasıyla düzenledikleri korsan gösteride polisle çatışan PKK yandaşlarına yönelik alınan önlemler arttırılarak sürüyor. Çıkan olaylardan sonra gözaltına alınan 10 kişi ise gösterici olmadıklarının belirlenmesiyle serbest bırakıldı.

  İŞTE OLAYLI GECENİN FOTOĞRAFLARI

  İlçe merkezinde dün gece toplanan 200 kişilik grup, çöp konteynerleri ile barikat kurdukları caddelerde lastik yakıp, terör örgütü PKK ve Öcalan lehine sloganlar atıp, bu sırada kendilerini dağıtmak isteyen polislere de taş attı. Polisin biber gazı ile müdahale ettiği gruptakiler ara sokaklara dağılırken, bir süre sonra farklı noktalarda yeniden bir araya gelip polisle çatışmayı sürdürdü. Yaklaşık 3 saat süren gösteriler nedeniyle ilçede yaşanan gerginliği önlemek için Şanlıurfa'dan çok sayıda çevik kuvvet polisi takviye olarak Viranşehir'e gönderildi. Eylemlerin gerçekleştirildiği Demirel Mahallesi ile Karacadağ Caddesi'nde de tedbirler üst düzeye çıkartıldı.


  Dün geceki gösterilerin ardından gözaltına alınan 10 kişi ise bugün serbest bırakıldı. Bazıları 18 yaşından küçük olan 10 zanlının yapılan incelemelerinde olayın yaşandığı caddede evleri bulunduğu ve gösterilerin ardından meraklanarak dışarı çıktıklarını söyledikleri belirtildi. İfadeleri alınan zanlılar, Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı