Gündem Haberleri

  Villaları yıkacağım

  Hürriyet Haber
  02.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İstanbul-Çamlıca’da SİT alanında olduğu halde, çeşitli resmi kararlarla kaçak olmaktan kurtarılan iki villasını da yıkacağını açıkladı. Unakıtan NTV’ye ilk villanın ruhsatlı olduğunu, 2’ncisinin ise "kaçak durumuna düştüğünü" söyledi.

  Villaların depremden zarar gördüğünü ve yenilenmesi gerektiğini belirten Unakıtan, şöyle konuştu: "Birinci villam ruhsatlıdır. 1983’ten beri oturduğum yer. İlk ruhsata göre 4 villa yapma hakkım vardı, yapmadım. 2’nci villa da planlar büyükşehir belediyesinden geçirilmediği için kaçak durumuna düştü. Ben zaten 2’sini de yıkacağım. Zaten depremden zarar görmüştü. İki binanın da yenilenmesi gerekiyor."

  Unakıtan, TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlarken de mal varlığını yasa gereği gerekli yerlere verdiğini belirterek, "Yani mal varlığını açıklamak, illa size mi açıklamaktır?" dedi.

  BAYKAL’A İHTİYAÇ YOK

  Unakıtan, CHP Genel Başkanı Baykal’ın gensoru vermesi konusunda da şunları söyledi: "Ben bakanı olduğumdan beri, Baykal devamlı böyle çağrılarda bulunuyor nedense. Biz muhalefet istedi diye birşey yapmayız. Yetki hükümetindir, Başbakan’ındır. Başbakan’ın da Baykal’ın fikrine ihtiyacı yoktur. Kendi kararını kendisi verir."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı