Gündem Haberleri

  Vicdansız villanın talihsiz keçisi

  Umut ERDEM/ANKARA
  20.08.2015 - 23:16 | Son Güncelleme:

  Ankara’nın en ünlü sitesi Angora Evleri’ndeki bir villa sahibinin çocuğuna karne hediyesi olarak aldığı keçi yavrusu uyuz olunca inşaata terk edildi. Köpeklerin saldırısına uğrayan minik keçiyi, son anda hayvanseverler kurtardı.

  CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek gibi isimlerin oturduğu ünlü Angora Evleri’nde villada yaşayan sahibi tarafından bir inşaata terk edilen keçi yavrusunun hikâyesi yürek burkuyor.

  ‘BAKAMAYACAKSANIZ ALMAYIN!’

  Terk edildiği inşaatta köpeklerin saldırısına uğrayan yavru keçi, vatandaşların ihbarı üzerine Hayvan Kurtarma Derneği üyeleri tarafından kurtarıldı ve tedavi ettirilerek biberonla beslendi. Yavruya ’Küçük Prens’ adı verildi. Dernek Başkanı Zekiye Taş Köklü, küçük keçinin hikâyesini şöyle anlattı:

  “Angora Evleri’nde oturan bir şahıs, oğluna karne hediyesi olarak keçi yavrusu almış. Haftasonları villasına gidiyormuş ve bahçesinde besliyormuş. Keçi biraz büyüyüp, uyuz olunca sahibi veterinere götürmek yerine bir inşaat alanına terk etmiş. Oğluna da ‘Uyuz oldu’ demiş. Oğlak inşaat alanında da köpeklerin saldırısına uğramış. Yaralı oğlağı görenler durumu yetkililere ve bize bildirdi. Bulunduğu yerden alarak, veterinere götürüp tedavi altına aldık. Uyuz hastalığı ve yaraları tedavi edildi. Klinikte işi bitince de rehabilitasyon merkezimizde bakmaya devam edeceğiz. Üç-dört aylık ve halen biberonla besleniyor. İnsanoğlu kötülükte sınır tanımıyor. Ömür boyu bakmayacaksa hiç kimse, hiçbir hayvanı hayatına almasın. Bize ulaşılmasaydı hayvan telef olacaktı. Hastalıktan ölüp gidecekti.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı