Gündem Haberleri

  Veresiye loto

  Hürriyet Haber
  06.11.2001 - 11:20 | Son Güncelleme:

  Bazı milli piyango ve loto bayileri, ''şansını veresiye'' denemek isteyenler için defter açıyor, bazıları ise kredi kartı kabul ediyor.

  İzmir Milli Piyango Bayileri Odası Başkanı Yaşar Uysal, ödeme gücünün azalması ve faizlerin yüksek olması nedeniyle insanların borçlarını ödeyebilmek için şans oyunlarına yöneldiklerini söyledi. Uysal, geçen yıla oranla insanların şans oyunlarını yüzde 25 daha fazla oynadıklarını bildirdi.

  Halkın bütçesine göre şans oyunlarını dediğini belirten Uysal, ''İsteyen 150 bin liraya şans topu oynuyor, parası olan 4 milyon liraya tam Milli Piyango bileti alıyor'' dedi. Son birkaç aydır insanların şansını ''veresiye'' denemek istediklerini kaydeden Uysal, Milli Piyango bileti, Sayısal Loto, Şans Topu gibi oyunlarda veresiye teklifiyle karşılaştıklarını anlattı.
    
  KREDİ KARTI DA KABUL EDİLİYOR
    
  Uysal, Milli Piyango ve Sayısal Loto bayilerinin bazılarının tanıdıklarına veresiye kupon oynattıklarını kaydederek, şunları söyledi:

  ''Mahalle bakkalının nasıl veresiye defteri varsa bizim bayilerin bazılarında da borç defterleri açıldı. Bileti ya da şans oyununu veresiye oynayıp, maaşını alınca ya da parası olunca ödüyorlar. Tabii zaman zaman ödememe durumu da ortaya çıkabiliyor. Kredi kartı olan bazı bayiler, ödemeyi kredi kartıyla da kabul ediyorlar.''
    
  BAKKALLARIN VERESİYE HİZMETİ
    
  Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Tokmakoğlu da, ekonomik kriz sürecinde bakkalların veresiye alışveriş hizmetiyle müşteriye büyük kolaylık sağladığını belirterek, bu nedenle bakkallara olan talebin önemli ölçüde arttığına işaret etti.

  Bulundukları mahalle ve sokakların sakinleriyle adeta bütünleşerek, onların geçim sıkıntısına ortak olan bakkalların müşteriye yardımcı olmak içinde ellerinden geleni yaptıklarını anlatanTokmakoğlu, şöyle dedi:

  ''Bakkallar veresiye alışveriş hizmetiyle müşteriyi nispeten rahatlatıyorlar. Karşılıklı güvenle vatandaş bakkaldan istediği kadar yiyecek içecek alıp borçlanabiliyor. Alım gücü yetersiz olan müşteriler, küçük gramajlarda ürün alıp, eline para geçtiği zaman borcunu ödeyebiliyorlar. Müşteriler borçlarını genelde bir hafta ile 45 gün arasında değişen sürelerde ödüyorlar. Bu konuda müşterilerimizegereken anlayışı gösteriyoruz. Borçlara faiz de uygulanmadığı için müşteri alışveriş için öncelikle bakkalları tercih ediyor.''

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı