Gündem Haberleri

  Verdiği nafakanın yarısını alacak

  Özge EĞRİKAR/İSTANBUL
  20.09.2013 - 01:15 | Son Güncelleme:

  CHP milletvekili Hurşit Güneş ile Esra Yazıcı 7 yıl önce boşandı. Mahkemenin velayetleri verdiği anne Esra Yazıcı, iki kızının eğitimleri ve gelecekleri için aylık 5’er bin liradan 10 bin lira iştirak nafakası ödenmesi için dava açtı.

  İki yıl süren mahkeme sonunda, mahkeme, baba Hurşit Güneş’in her bir çocuk için 3 bin 500’er liradan aylık 7 bin lira iştirak nafakası ödemesine hükmetti. Her ay 7 bin liralık iştirak nafakasını fazla bulan Güneş, bir yandan ödemeleri yapsa da karara itiraz ederek davayı temyiz etti.

  YARGITAY: HAKLI

  Temyiz dosyasına bakan Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, İstanbul Aile Mahkemesi’nin 7 bin liralık iştirak nafakası kararını fazla bularak, nafaka miktarının her bir kız için bin 750’şer liradan toplam 3 bin 500 lira olması gerektiğine hükmetti. Anne Esra Yazıcı’nın, Yargıtay’ın bozma ilamını düzeltme isteği de 18 Eylül 2012 tarihinde reddedildi. Bunun üzerine Hurşit Güneş, İstanbul 3. İcra Müdürlüğü’ne başvurarak, aylık 7 bin liradan iki yıldır kızlarına ödediği iştirak nafakasının yarısının iadesi için eski eşi Esra Yazıcı hakkında icra takibi başlattı. Esra Yazıcı’nın itirazı üzerine icra takibi durdurulunca, Hurşit Güneş’in avukatı Cevdet Dayıoğlu da İstanbul Aile Mahkemesi’ne itirazın iptali istemiyle dava açtı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı