GeriGündem Venezüella güzeline Rum eziyeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Venezüella güzeline Rum eziyeti

Hindistanlı Lara Dutta, milenyumun ilk kainat güzeli seçildi. Güney Kıbrıs'a KKTC'den geçmek isteyen Venezüella güzeli Moreno'nun, sınırdan geri çevrilmesi, yarışmayı gölgeledi. Moreno, ancak Atina üzerinden Güney Kıbrıs'a girebildi.

KKTC'den geldi diye, Venezüella güzelini sınırdan sokmadılar

GÜNEY Kıbrıs'ta yapılan Kainat Güzellik Yarışması'nı 21 yaşındaki Hindistan güzeli Lara Dutta kazandı. Lefkoşa'daki Eleftheria Stadyumu'nda yapılan yarışmayı Türk basınından sadece Hürriyet izledi.

Yarışmaya 79 ülkenin güzelleri katıldı. Türkiye güzelinin protesto için katılmadığı yarışmada, 22 yaşındaki Venezüella Güzeli Claudia Moreno ikinci, 18 yaşındaki İspanya Güzeli Helen Lindes ise üçüncü oldu.

Yarışmada ikinci seçilen Venezüella Güzeli'nin yarışma için iki hafta önce İstanbul'dan KKTC'ye geldiği ve buradan Güney Kıbrıs'a geçmek istediği ortaya çıktı. Rumların ülkeye girişine izin vermemesi üzerine Venezüela güzeli İstanbul'a döndü ve Atina üzerinden Güney Kıbrıs'a gelmek zorunda kaldı. Venezüellalı güzel, böylece Yeşil Hat'tı kullanarak 100 metrede gideceği Lefkoşa'ya binlerce kilometre yol katederek ulaştı.

Güzellik yarışmasına Hindistan'ın güneybatısındaki Bangalore Kenti'nden katılan 21 yaşındaki Lara Dutta kainatın en güzel kızı seçildi. Dutta, finalde sorulan soruya verdiği yanıtla jürinin tam notunu aldı. ‘Dışarıda bu yarışmanın kadınları aşağıladığı iddiasıyla protesto yapılıyor. Onları nasıl ikna ederdiniz’ sorusu soruldu. Lara Dutta, ‘Bu tür yarışmalar kendi tercihlerimizi dile getirmek için bir platform sağlıyor, aksine bizi güçlü ve bağımsız kılıyor’ yanıtını verdi.

Bombay'daki Saint Xavier Üniversitesi'nde ekonomi okuyan Lara Dutta, ülkesinde doğum kontrolün yaygınlaştırılması için çalışacağını ve AIDS'e karşı yürütülen kampanyalara destek vereceğini söyledi. Lara Dutta, güzellik kraliçesi seçilmesinin dün 60'ıncı yaşını kutlayan babası için bir doğumgünü hediyesi olduğunu söyledi. Güzel seçilmenin ‘harika, heyecan verici bir duygu’ olduğunu söyleyen genç kız, yarışmadan sonra ‘şimdi neler yapmak istiyorsunuz?’ sorusuna da ‘önce biraz kahvaltı edeceğim, sonra da uyuyacağım’ yanıtını verdi.

1.5 milyar kişi izledi

Güney Kıbrıs'ın evsahipliği yaptığı 49'uncu Miss Universe Yarışması, Amerika kıtasında prime-time'da canlı yayınlanabilsin diye 04.00'te başladı. Güneşin doğuşuyla sona eren yarışmada birçok seyirci uyuyakaldı.

Yarışma Güney Kıbrıs'a beş milyon dolara (yaklaşık 3 trilyon lira) mal oldu. Ancak Güney Kıbrıs, bir-buçuk milyar insanın canlı yayında izlediği bu yarışmayla büyük bir tanıtım kampanyası gerçekleştirdi. CBS, Güney Kıbrıs için sürekli ‘Macera için Kıbrıs’ı keşfedin' diyerek reklam yaptı.

79 Afrodit yarıştı

Aşk ve Güzellik Tanrıçası Afrodit'in Kıbrıs'ta Baf'ın köpüklü sularından doğduğuna inanılıyor. Yarışmada da bu tema işlendi.

Rum Ortodoks Kilisesi ve kadın örgütleri, kadınları aşağıladığı gerekçesiyle yarışmayı protesto etti. Yarışmanın yapıldığı Eleftheria Spor Salonu'nun girişi pankartlarla donatıldı. Pankartlardan birinde Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs'taki askeri varlığına gönderme yapılarak ‘Ülkemizin yarısı hilal birliklerinin işgali altında, diğer yarısı da aysız bir karanlığa sürükleniyor’ dendi.

Kanal D'de dereceye giremedi, Star'da 1'inci oldu

Star TV'nin düzenlediği Türkiye Güzellik Yarışması'nda 19 yaşındaki Fatih Kız Lisesi mezunu Sadiye Erik birinci oldu. Yarışmada, Ece Gürsel ikinci, Almanya'da İşletme eğitimi gören Şengül Gürcanoğlu üçüncü seçildi. Neşe Erberk'in ajansına bağlı olarak çalışan Sadiye Erik, Kanal D Güzellik Yarışması'nda dereceye girememiş, ‘‘Gelecek vaat eden manken’’ seçilmişti. Mydanoz Showland'da gerçekleştirilen yarışmada Fatma Yaman sponsor firma Elidor güzeli, Esra Eron İnternet güzeli ilan edildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle