Gündem Haberleri

  Venedik Notları

  Hürriyet Haber
  08.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alfred Hitchcock'un unutulmaz filmi ‘‘A Perfect Murder’’(Kusursuz Cinayet)'ın yeniden yapımı olarak kabul edilen ve Andrew Davis'in aynı adlı eserinin başrolünde oynayan Michael Douglas, Venedik'in ilgi gören yıldızlarından biri oldu. Ancak Douglas, basın toplantısı ve gala dışında eşiyle kapandığı Cipriani Oteli'nden pek dışarı çıkmıyor.

  55. Venedik Film Festivali Organizasyon komitesi ‘‘Er Ryan'ı Kurtarmak’’ ekibinin Lido'dan ayrılması ile rahat bir nefes aldı. Dev kadrosu ile büyük şölene katkısı olmasına karşın başta yönetmen Steven Spielberg olmak üzere Tom Hanks, Ed Burns, Tom Sizemore ve yazar Robert Rodat teröre karşı 75 güvenlik mensubunca korundu. Hizbullah'ın rahatlıkla festivale sızma olasılığı İtalyanları alarma geçirmişti.

  ‘‘Er Ryan'ı Kurtarmak’’ filminde oynayan Matt Damon, Venedik'e bir başka filmin tanıtımı için geldi. Yarışma bölümünde gösterilen ‘‘Rouders’’ (Kumarcı) da başrol oynayan Matt Damon özellikle gençlerden ilgi gördü. Leonardo Di Caprio'ya alternatif olarak gösterilen Damon, rol gereği poker hileleri için kumarcılardan ders aldığını belirtti.

  Yeni filmi ‘‘Hasards ou Coincidences’’ı yarışma dışı gösterilen Fransız yönetmen Claude Lelouch, önümüzdeki hafta baba olacağını açıkladı. 60 yaşında babalığı tadacak olan Lelouch, bir soru üzerine 2000'li yıllarda aşkın bir kağıt mendil gibi kullanılıp atılacağını öne sürdü.

  Venedik Film Festivali'ne gelmesi beklenen Spike Lee, Andy Mc Dowell, John Malkovich, Woody Allen, Dennis Hopper ve Meryl Streep çekimleri bahane ederek gelemeyeceklerini bildirdiler.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı